Anasayfa / Duyurular / Kayıt Yenileme İşlemleri (2015-2016)

Kayıt Yenileme İşlemleri (2015-2016)

Üniversitemizde Kayıt Yenileme İşlemleri

Uşak Üniversitesi 2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleri ile ilgili öğrencilere bir duyuru yaptı. Buna göre;

1.) Öğrencilerimiz akademik takvimde belirtilen tarihler arasında (09-13 Şubat 2015) kayıt yenileme işlemlerini yapabileceklerdir.

2.) Öğrencilerimiz öncelikle sistem üzerinden ders seçimini yapacaklardır. Öğrencilerimiz ders seçimi sırasında hesaplanacak olan katkı payı/öğrenim ücretlerini ödedikten sonra seçmiş oldukları dersleri danışman onayına gönderebileceklerdir. Katkı payı/öğrenim ücreti borcu olan öğrencilerimiz seçmiş oldukları dersi danışman onayına gönderemeyecekleri için öncelikle katkı payı/öğrenim ücreti ödemesini yapacaklardır. Herhangi bir borcu olmayan öğrencilerimiz ise seçmiş oldukları dersi danışman onayına gönderebileceklerdir.

3.) Öğrencilerimiz katkı payı/öğrenim ücretlerini Türkiye’nin her yerinden herhangi bir Türkiye Halk Bankası Şubesine giderek Bahar yarıyılı için hesaplanan katkı payı/öğrenim ücretini yatırabilecektir. (Karahallı, Ulubey ve Sivaslı ilçelerinde Türkiye Halk Bankası şubesi bulunmamaktadır.)

4.) Öğrencilerimiz, 2014/6787 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre hesaplanan Güz yarıyılı ek katkı payı/öğrenim ücretlerini de ödeyeceklerdir. (Detaylı bilgi için Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri bölümündeki açıklamaları okuyunuz.)

5.) Program Süreleri içerisinde öğrenim gören I. Öğretim Öğrencileri Katkı Payı ödemeyeceklerdir. (Detaylı bilgi için Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri bölümündeki açıklamaları okuyunuz.)

6.) Sadece Katkı Payı/Öğrenim Ücretini ödemek kayıt yenileme anlamına gelmemektedir. Bu yüzden tüm öğrencilerimizin ders seçme işlemini yapmaları, danışman onaylarının yapılıp yapılmadığını takip etmeleri gerekmektedir.

7.) Öğrencinin seçmiş olduğu derslerde Danışman Hoca tarafından ekle/sil yapılması durumunda Program süresi içerisinde mezun olamayarak uzatan öğrencilerimizin ödeyecek oldukları katkı payı/öğrenim ücretlerinde değişiklikler olabileceğinden; ekle/sil sırasında borcu oluşan öğrencilerimiz aradaki farkı ödedikten sonra Danışman Hocalar ders kayıtlanmasına onay verebilecektir. Bu nedenle özellikle uzatan öğrencilerimizin ders kayıtlanma işlemleri tamamlanana kadar Danışman Hocaları ile irtibat halinde olmaları gerekmektedir.

8.) Yabancı uyruklu öğrencilerimiz katkı payı/öğrenim ücretlerini Güz yarıyılı başında yıllık olarak ödedikleri için Bahar yarıyılı için herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir. Bu öğrencilerimiz doğrudan ders seçme işlemini yapabilecektir.

9.) Ders kayıtlanma formuna imza atmayan ve seçmiş olduğu dersleri kontrol etmeyen öğrenci, Danışman Hocasının verdiği dersleri almak zorunda olacağından verilen derslerle ilgili itiraz hakkı olmayacaktır. Detaylı Bilgi için Danışman Hocalarınızla görüşünüz.

Kayıt Yenileme işlemleriniz ile ilgili her türlü bilgiyi üniversitemizin ana sayfasından alabilirsiniz.

Göz Atın...

GiTMEDYA Yeni Arayüzü ile Yayında

Uşak Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı (GiTMEDYA) Bölümü tarafından …