Anasayfa / Haberler / Üniversite / Barış Manço Uşak’ta Anıldı

Barış Manço Uşak’ta Anıldı

Barış Manço’yu Anma Etkinliği Düzenlendi.

(GiTMEDYA HABER MERKEZİ – Haber: Ali ARAZ, Fotoğraflar: İlyas DEMİRTAŞ)

Uşak Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde ”7’den 77’ye Barış Manço Anma Etkinlikleri” düzenlendi. Etkinlik, Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanı Onur Altıntuğ’un proje koordinatörlüğü ve sanat yönetmenliği, Salih Sütoğlu’nun ise müzik yönetmenliğinde gerçekleşti. Geceye onur konuğu olarak, Barış Manço’nun oğlu Batıkan Manço ile birlikte Mustafa Kos ve Eser Taşkıran katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan; ”Bizler, Uşak olarak aşıklar diyarıyız. Efeler diyarı, yarenler diyarıyız ve yeni aşıkların yeni Barış Manço’ların çıkmasını istiyoruz. İşte onun için bu kültür programlarına devam edeceğiz” diyerek kültür sanat etkinliklerine belediye olarak önem verdiklerinin altını çizdi.

Sahneye davet edilen Batıkan Manço, gerçekleşen bir ilke tanık olduğundan onur ve gurur duyduğunu ayrıca  duygu yoğunluğu nedeni ile konuşmasını fazla sürdüremeyeceğini ifade etti. Manço, ”Şunu görüyorum ki Barış Manço hiçbir zaman ölmemiş, sizler sayesinde. Ailesi ve Barış Manço Derneği olarak bu tür etkinliklere bizler tarafından her zaman destek gelir. İnşallah gelecek yıldaki etkinliklerde de burada veya başka illerde bir araya geliriz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Devlet Opera ve Balesi’nden, TRT’den, Kültür Bakanlığı sanatçılarından ve akademisyenlerden oluşan 21 kişilik topluluk, birbirinden güzel Manço şarkılarını seslendirerek geceye katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Sanatçıların şarkı aralarında katılımcılar ile Barış Manço anılarını paylaşmaları kimi zaman duygu yüklü anların yaşanmasına sebep olurken kimi zaman ise salonda kahkaha seslerinin yükselmesine sebep oldu. Sahne de ekrana yansıtılan ‘Adam Olacak Çocuk’ programından derlenen bir kısım ise izleyenlerden büyük alkış aldı.

Gecenin sonunda program sorumlularına ve onur konuklarına Uşak’ı ifade eden hediyeler verildi. Çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında renkli dakikalar yaşandı. Sahneye çıkan Eser Taşkıran ve Mustafa Kos’un orkestraya davet edilmesi ve seslendirilen son Barış Manço şarkısı ile etkinlik sona erdi.

 

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.