Anasayfa / Etiket Arşivi

Etiket Arşivi

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.

Minikler Tasarladı, Üniversiteliler Hayata Geçirdi

Uşak’ın merkez köyleri Mesudiye ve Kılcan’daki ilkokullarda önceki ay oyuncak tasarımı, kâğıt katlama sanatı gibi faaliyetlere katılan öğrenciler, “Tasarımına Merhaba De Projesi” kapsamında bu kez tasarladıkları oyuncakların sergisine katıldı.

GiTMEDYA “Uzaktan Eğitimi” Sordu

Büyük bir felakete neden olan 6 Şubat Depremleri'nden sonra yükseköğretim kurumlarının faaliyetleri ile ilgili alınan kararlar öğrencileri memnun etmedi.

Murat Dağı Saldırı Altında! (Haber/Belgesel)

Başta Ege bölgesi olmak üzere İç Anadolu bölgesinin bile su ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan Uşak ve Kütahya’nın ortak serveti Murat Dağı, büyük bir saldırı ile karşı karşıya. Maden şirketlerinin dört bir yandan kuşatma altına aldığı Murat Dağı, hayat verdiği halkının kendisine sahip çıkmasını bekliyor.

Uşak’ta Cumhuriyet Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uşak’ta büyük bir coşkuyla kutlandı. Kent meydanında sabahın erken saatinde başlayan etkinlikler, gece yarısına kadar devam ederken Uşak halkı tek yürek oldu. Şehrin dört bir yanı ise adeta kırmızı beyaza boyandı.

SBMYO’da Mezuniyet Coşkusu

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun 2021 – 2022 eğitim-öğrenim dönemi mezunları okullarına veda etti.

Uşak Üniversitesi’nde Kütüphane Haftası Etkinlikleri

Uşak Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı “58. Kütüphane Haftası” etkinlikleri kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde “Sıra Dışı Okurlar” adlı belgesel filmin gösterimini yaptı.

Cumhuriyet Kadını: Jale İnan

Uşak Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Uygulama Merkez Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyet’in Türk Kadınına Kazandırdıkları” adlı konferansta, arkeoloji dünyasının efsane isimlerinden biri olan …

Işık ve Gölgelerin Efendisi Aytekin Çakmakçı Vefat Etti

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerine imza atan görüntü yönetmenlerinden Aytekin Çakmakçı 72 yaşında hayatını kaybetti. Sinema alanında çok sayıda ödül alan ve Muhsin Bey, Arabesk, Uzlaşma, Yılanların Öcü, Mum Kokulu Kadınlar, Işıklar Sönmesin gibi önemli yapımlarda görev alan başarılı yönetmen Çakmakçı geçirdiği kalp krizi nedeniyle Trabzon’daki Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak deneyimli yönetmen burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“Anka” Film Projesinin Çekimleri Uşak’ta Başladı

Türkiye’de faaliyet gösteren bir dijital yayın platformunda yayınlanacak olan “Anka” film projesinin çekimleri Güre’de başladı. Film projesinin teaser olarak bilinen kısa tanıtım çekimlerinin yönetmenliğini ise GiTMEDYA’nın mezunlarından Ali Araz üstlendi. Proje için Uşak ve İstanbul’dan ekipler bir araya gelirken, GiTMEDYA’da farklı dönemlerde öğrenim gören öğrenciler de aktif olarak sette görev aldı.