Anasayfa / Haberler / Genel / Minikler Tasarladı, Üniversiteliler Hayata Geçirdi

Minikler Tasarladı, Üniversiteliler Hayata Geçirdi

Uşak’ın merkez köyleri Mesudiye ve Kılcan’daki ilkokullarda önceki ay oyuncak tasarımı, kâğıt katlama sanatı gibi faaliyetlere katılan öğrenciler, “Tasarımına Merhaba De Projesi” kapsamında bu kez tasarladıkları oyuncakların sergisine katıldı.

Uşak Üniversitesi öğretim elemanları Dr. Gülhan Pınarlık ve Gökhan Yıldırım’ın ortak seçmeli ders kapsamında farklı bölümlerden öğrenciler ile yürüttüğü projede derslere evlerinden devam eden üniversiteliler, minik öğrencilerin tasarımlarını hayata geçirdi. Üniversite öğrencilerinin yaptıkları oyuncaklar Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki sergide yerini aldı. Minikler, ağabey ve ablalarının kendilerine armağan ettiği hediyeleri tek tek inceledi. Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ise “Bu projenin iki temel amacı var. Birincisi; üniversitede eğitim gören öğrencilerimizin topluma katkı sunma bilinçlerinin arttırılması, bu süreçlerde görev almaları. İkincisi; ilkokulda öğrenim gören çocuklarımızın tasarımla tanışmaları.” dedi.

Sergide Türkiye Odalar Borsalar Birliği Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Bölümü Öğretmeni Mansur Pınarlık’ın ilkokul öğrencilerine yönelik enerji tasarrufu hakkında yaptığı bilgilendirme çalışması dikkat çekti.

Sergiden sonra Uşak Üniversitesi’ni de ziyaret etme fırsatı bulan öğrenciler deri-tekstil-seramik ve uçak atölyelerini gezdi.

Kılcan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hülya Keçe ise “Daha önce pilot olmak istiyor musunuz diye sorulduğunda çocukların bir fikri yoktu pilotluk ile ilgili. Ama burada bu teknolojiyi gördükten sonra uçaklarla ilgili meslekler edinmek istediklerini belirttiler. Yani çocukların kafasında ileriye dönük bir meslek oluştu.” dedi.

Minikler atölye gezisinin ardından yemekhanede öğle yemeği yedi. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu binasında Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş ile birlikte pasta kesen öğrencilere hediyeler dağıtıldı.

HABER: İmran Baran
FOTOĞRAF: İmran Baran

Göz Atın...

Nesiller Yetiştiren Öğretmenlerin Günü Kutlu Olsun!

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine bırakmış olduğu emanetlere sahip çıkacak nesiller yetiştiren ve yarınlarımızın …