Anasayfa / Duyurular / Aytekin Çakmakçı GiTT Atölyesi’nde!

Aytekin Çakmakçı GiTT Atölyesi’nde!

Uşak Üniversitesi, Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu, Film Atölyesi etkinliği kapsamındaki “Sinemada Işık ve Gölgenin Gücü” adlı söyleşi ve atölye, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek.

Tüm gün sürecek olan etkinliğe sinema alanında çok sayıda ödül alan ve Yılanların Öcü, Mum Kokulu Kadınlar, Işıklar Sönmesin adlı yapımların başarılı yönetmeni Aytekin Çakmakçı katılacak. En iyi görüntü yönetmeni ödülüne sahip Çakmakçı, 18 Kasım Cuma Günü 10:00-12:00 saatleri arasında “Sinemada Görüntü ve Işık” üzerine gerçekleştireceği söyleşinin ardından, 14:00 ila 17:00 saatleri arasında da öğrenciler ile birlikte “Görüntü Yönetmenliği Atölyesi” düzenleyecek.

“İyi Bir Film Doğru Görüntüler Toplamıdır” diyen Çakmakçı, sinemada çalışma prensipleri ve teknikleri hakkında bilgiler paylaşarak sinemasever öğrenciler ile bir araya gelerek merak edilen soruları da yanıtlayacak.

aytekafis

Göz Atın...

Belgesel Gösterimi “Keçe’nin Teri”

Uşak Üniversitesi, Protokol, Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Belgesel Atölyesi etkinliği kapsamında “Keçe’nin Teri” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir