Anasayfa / Duyurular / Yaz – Kış Saati Muamması

Yaz – Kış Saati Muamması

Son günlerde merak konusu olan kış saati uygulamasına geçilip geçilmeyeceği netlik kazandı. Cumhurbaşkanlığı kararıyla gün ışığından daha fazla yararlanılması hedeflenerek 2 yıldır sürdürülen yaz saati uygulaması, bu yılda devam edecek.

Yaz saati uygulamasının bu yıl sona erip ermeyeceği vatandaşlar tarafından da en çok araştırılan konulardan biri oldu. Bu yıl kış saati uygulamasına geçilmesi beklenirken geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla yaz saati uygulamasına devam edileceği açıklandı. Alınan karar göre yaz saati uygulaması hakkındaki 23 Ekim 2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu kararı da yürürlükten kaldırıldı. Söz konusu kararın yürürlüğe konulmasına, 697 sayılı “Günün 24 saate Taksimine Dair Kanun”un 2. Maddesi gereğince karar verildi. Normalde kış saati uygulamasına geçilecek 28 Ekim Pazar günü, Türkiye’de hiçbir değişiklik yapılmayacak. Yaz saati uygulamasına devam edilecek.

Haber: Şehriban KALDAN
Görsel: Tunahan ÖZDEMİR

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.