Anasayfa / Haberler / Genel / ATATÜRK Diyor Ki!

ATATÜRK Diyor Ki!

“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz”                                             

                                                                                                                                                   Mustafa Kemal ATATÜRK

Adalet ve hürriyet temeline dayanan büyük bir millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılını kutluyoruz.

Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine yakışan yönetimin de Cumhuriyet olduğuna dikkat çekerek “Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir” sözünü söylemiştir. Cumhuriyet’in ilanının ardından Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak yenilikler yapan Atatürk, yönetimde vatandaşların da söz sahibi olmaları yönünde adımlar attı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bugün Türkiye’nin dört bir yanında okullarda gösteriler ve şenliklerle coşkuyla kutlanıyor.

ATATÜRK DİYOR Kİ;

“Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse bunu söyleyenlere güleceksin.”

GiTMEDYA HABER MERKEZİ

Göz Atın...

İşçinin Emekçinin Bayramı “1 Mayıs”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Uşak’ta coşku ile kutlandı. Kutlamaların ilk adresi eski belediye …