Anasayfa / Haberler / Genel / Uşak’ta “Cumhuriyet Bayramı” Kutlaması

Uşak’ta “Cumhuriyet Bayramı” Kutlaması

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in 95’inci yıl dönümü, Uşak’ta düzenlenen kortej yürüyüşü ile kutlandı. Atatürkçü Düşünce Derneğinin düzenlediği yürüyüş vatandaşların belediye önünde toplanmasıyla birlikte saat 19.30 sularında başladı.

Kutlamalara; genç, yaşlı, çocuk yüzlerce Uşaklı  katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler ile 10. Yıl ve İzmir marşlarıyla birlikte, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sloganları atılarak Atapark’a kadar  yürüyüş devam etti. Yürüyüşe katılamayan Uşak halkı evlerinin camlarından sloganlara eşlik etti.

Kortej yürüyüşünün ardından Atatürk Kültür Merkezi’nin yanında toplanan vatandaşlara hitap eden CHP İl Başkanı Nadi SANCAR: “Türk gençliğinin sorumluluğu, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmaktır. Unutulmamalıdır ki 16 Mayıs 1919’da bir avuç yol arkadaşıyla birlikte, İstanbul’dan Samsun’a hareket eden Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’nun özgürlüğü ve bağımsızlığı ortak paydasında buluştuğu milyonlarla, Kurtuluş Savaşı’nda milletimizi zafere ulaştırmayı ve Cumhuriyeti kurmayı başarmıştır. Biz de Atatürk’ün bize gösterdiği bu yolda ilerlemeye devam edeceğizBen burada bulunmamızın vesilesiyle şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum ve bütün herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Tören konuşmaların ardından havai fişek gösterisi ile son buldu.

Haber ve Fotoğraf: İkbal AYDIN

Göz Atın...

İlk Adımın 105’inci Yılı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919 tarihinde Kurtuluş Savaşı’nın en önemli adımını attı. …