Anasayfa / Duyurular / GiTT Film Gösterimi: Cenneti Beklerken

GiTT Film Gösterimi: Cenneti Beklerken

 

Uşak Üniversitesi Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu ‘Film Atölyesi’ etkinlikleri kapsamındaki film gösterimini, 25 Mart Cuma günü saat:13.00’da Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda “Cenneti Beklerken” filmiyle gerçekleştirecek. Yönetmenliğini Derviş Zaim’in yaptığı Türk- Macar yapımı film topluluk üyeleri ve sinemaseverlerle buluşacak. Gösterimin sonunda İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, öğretim üyesi Doç. Dr. Meral Özçınar Eşli film hakkında sunum yapacak. Başrollerini Serhat Tutumluer ve Melisa Sözen’in paylaştığı film, minyatür sanatını hem yan tema olarak kullanması, hem de çekimlerde bu sanattan yararlanılmasıyla dikkat çekiyor. Film; Altın Koza, Altın Portakal ve Siyad Türk sineması ödüllerine birçok dalda layık görüldü.

CENNETİ BEKLERKEN

Yönetmen&Senarist: Derviş Zaim

Müzik: Derviş Zaim, Rahman Altın

Türü: Dram

Yapım yılı:2005

Süre: 107 dk

Ülke: Türkiye

Filmin Konusu: Eflatun (Serhat Tutumluer) 17. Yy Osmanlı devletinde yaşayan bir minyatür ustasıdır. Karısı ve çocuğunu kaybetmiş mutsuz bir adamdır. Aynı zamanda çok iyi ‘garb’ resmi de yapmaktadır. Yani suret çizebilmektedir. Osmanlı hanedanlığının soyundan geldiğini iddia eden İspanya doğumlu Danyal ve oğlu imparatorluk tarafından yakalanmıştır. Öldürülmeden evvel Eflatun tarafından resmi yapılması istenir. Bu sebepten Eflatun alınıp Anadolu’ya, Danyal’in hapsedildiği yere doğru yola çıkarılır.

(GiTMEDYA HABER MERKEZİ)

Göz Atın...

GiTMEDYA Yeni Arayüzü ile Yayında

Uşak Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı (GiTMEDYA) Bölümü tarafından …