Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak Üniversitesi’nde Nevruz Şenliği

Uşak Üniversitesi’nde Nevruz Şenliği

Uşak Üniversitesi 10. Yıl Etkinliği Kapsamında Düzenlenen Şenlikte, Nevruz Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı.

Türksoy’un daveti ile Bosna Hersek ve Orta Asya Türk Devletleri’nden gelen halk oyunları ekipleri Uşak’taki Nevruz Şenliği’nde sahne aldı.Uşak Üniversitesi spor salonunda gerçekleştirilen etkinlik, Kırgızistan ülke temsilcisi Kojogeldi Kuliyev ve Prof. Dr. Sait Çelik’in açılış konuşmasıyla başladı. Şenlik rektör, rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.

Katılımın yoğun olduğu etkinliğin temposu ilk olarak Kırgızistan dans topluluğunun yapmış olduğu dans gösterisi ile yüksek seviyelere ulaştı. Ege Bölgesi’nin yöresel oyunu olan Zeybek, büyük beğeni toplarken ve izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı. İzleyicilerin çoğunluğunu oluşturan öğrenciler, ülkemizde son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetlemek için sloganlar attı. Kazakistan, Bosna Hersek, Özbekistan ve Uşak Üniversitesi Dans Topluluğu’nun gösterileri ile devam eden şenlik, topluluğun Horon gösterisi ile sona erdi.

(Haber: Melike ULU – Fotoğraf: Yasin YALÇIN)

Göz Atın...

İltifata İhtiyaç Yok, Başarı Ortada: GiTMEDYA’ya Bir Ödül Daha!

Yerelde ve kendi üniversitesinde bile görmediği ilgiyi, uluslararası platformlarda fazlasıyla gören GiTMEDYA öğrencilerinin hatırı sayılır …