Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Haftanın Filmleri: ”Batman v Superman” Görücüye Çıkıyor

Haftanın Filmleri: ”Batman v Superman” Görücüye Çıkıyor

Haftanın Filmleri: ”BATMAN V SUPERMAN” GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Sinemaseverleri bu hafta salonlarda 4 yerli 2 yabancı olmak üzere farklı kategori ve türlerde 6 yeni film bekliyor olacak. Geniş bir kitle tarafından izi sürülen ve merakla beklenen, 200 milyon dolar bütçeli ‘’Batman v Superman: Adaletin Şafağı’’ filmi bu hafta vizyon serüvenine başlıyor. Ayrıca yerli korku yelpazesinden  ‘’Azazil 2: Büyü’’ filmi vizyona girerken, 2 yeni komedi filmi de sinemaseverleri beyazperde de karşılayacak.

 

BATMAN v SUPERMAN: ADALETİN ŞAFAĞI /  BATMAN V SUPERMAN: DAWN OF JUSTİCE

Beyazperdenin en popüler iki süper kahramanını karşı karşıya getiren filmde; Ben Affleck Batman karakterinin canlandırırken, Superman karakterini ise Henry Cavill canlandırıyor. Film ‘’Çelik Adam’’ serüveninin yönetmenliğini de üstlenen Zack Synder tarafından çekilirken, senaryo ise David S. Goyer ve Chris Terrio ikilisinin kaleminden çıktı. Hikaye, Superman’in büyük tartışmalara konu olduğu ve geniş kitlelerde zıtlığa neden olduğu bir dönemde Bruce Wayne’in Gotham’dan Metropolis’e gelmesi ile başlar. Popüler süper kahraman Superman son dış tehlike mücadelesinin ardından artık tehdit mi, koruyucu mu tartışmalarının odağındadır. Bruce Wayne’de tehdit gören ve sayıları gittikçe artan azınlık ile hemfikirdir. Superman’i büyük bir tehdit olarak görmektedir. Bu nedenle şehrin en amansız mücadelesi başlar. Fakat kısa süre sonra şehrin karşılaştığı büyük tehdit işlerin değişmesine, aynı düşmanın zıtlıkları birleştirmesine ve güç birliği zorunluluğunun ortaya çıkmasına neden olur.

 

AZAZİL 2: BÜYÜ

Murat Gürvardar’ın kaleme aldığı, ilk filmden farklı olarak yönetmen koltuğunda Mustafa Özen’in yer aldığı ‘’Azazil’’ serisinin ikinci filminde, korku dolu günler genç iş adamı Sedat, eşi Aylin ve küçük kızları İlayda için yaklaşmaktadır. Genç yaşına rağmen başarılar ile dolu bir kariyere sahip olan Sedat bu durumun aksine evliliğini iyi yürütemeyen, bu nedenle yaşamının her yerinde mutsuzluk yaşayan biridir. Kötü günler sonrası ümitsizliğe düşen Sedat’ın karşısına Esma adında bir kadın çıkar ve kısa sürede onu etkiler. Zaten sona yaklaşılmış olan evlilik için bu olaydan sonra umut kalmamıştır. Azazil tam da bu zamanda en karanlık geceler beraberinde, bağları zayıflayan aile için gelmiştir ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.

 

SOL ŞERİT

Cem, Barış ve Volkan sıkı dostlardır. Cem için evlilik vakti gelmiştir ve kafadarların Ankara’ya gitmesi gerekmektedir. Henüz başlangıcından türlü aksilik ve enteresan olay ile karşılaşan kahramanlarımızı yol üzerinde her şeyi farklılaştıracak misafirleri beklemektedir. İnci Balabanoğlu Ahıska yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Ceyda Ateş, Selin Şekerci, Ayten Uncuoğlu, Burak Satıbol ve Sermet Yeşil yer alıyor.

 

LEBLEBİ TOZU

Hakan Eser imzalı komedi kategorisi ürünlerinden ‘’Leblebi Tozu’’ Metin Yıldız, Fulden Akyürek, Erdal Cindoruk, Cengiz Okuyucu gibi isimleri kadrosunda barındırıyor. Film, üç yakın arkadaşın şehirde düzenlenecek bir etkinlik ile eş zamanlı olarak planladıkları soygun girişimlerinin etrafında şekilleniyor. Kısa yoldan zengin çabasındaki sıkı dostlar attıkları bu adım ile başlarına hiç alakaları olmaması gereken türlü belalar açacaklardır.

 

HAYATIMIN YOLCULUĞU / A WALK IN THE WOODS

Maceraperest yazar Bill Bryson sürdüğü rahat ve sakin uzun yılların ardından verdiği ani karar ile yollara düşecek ve 3500 kilometrelik Appalachian patikasını kat etmeyi deneyecektir. Bryson’ın çevresi için bu yolculuk tek kişi için kat edilemez düşünüldüğü için arayışların sonucunda ona eşlik etmesi için eski dost Stephen Katz gönüllü olur. Fakat eski dostların bir araya gelerek çıkacakları bu macera dolu yolculuk onları farklı olayların derinlerine sürükleyecek, kimi zaman anılarda gezintiler yaşayacak kimi zaman ise kendileri ile yüzleşeceklerdir. Ken Kwapis imzalı mizah barındıran yolculuk hikayesinde Robert Redford, Nick Nolte ve Emma Thompson gibi usta oyuncular boy gösteriyor.

 

HATIRALARIN MASUMİYETİ / INNOCENCE OF MEMORIES

25 Mart gününün başlattığı vizyon haftasında kendine yer bulan Hatıraların Masumiyeti belgeseli, Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un 2009’da yayımlanan Masumiyet Müzesi eserinden yola çıkarak İstanbul’da açtığı müzenin İngiliz belgeselci Grant Gee’nin perspektifinden sinemaya uyarlanmasıdır. Kurmaca ile gerçeğin estetik bir harmanı olan eser de tıpkı yazarın romanlarında olduğu gibi İstanbul kendine bir karakter olarak akışta yer buluyor.

(GiTMEDYA HABER MERKEZİ)

Göz Atın...

Çiğdem Tunç Tiyatrosu’ndan “Gözyaşı Sarayı / Kösem”

Çiğdem Tunç Tiyatrosu'nun daha önce İstanbul ve Ankara'da sahneye koyduğu “Gözyaşı Sarayı / Kösem” isimli tiyatro eseri Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde bu kez Uşaklı tiyatroseverler için sahnelendi. Osmanlı Padişahı Sultan I. Ahmet'in eşi Kösem Sultan'ın saltanat döneminde yaşadıkları ve hazin sonunu anlatan iki perdeden oluşan oyuna, Uşak'ta da ilgi beklenenden çok daha fazla oldu.