Anasayfa / Haberler / Spor / Muratbey Uşak Sportif “CAN”landı.

Muratbey Uşak Sportif “CAN”landı.

Uşak Sportif Yüzleri Güldürdü

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 22. Haftasında Muratbey Uşak Sportif, Demir İnşaat Büyükçekmece’yi deplasmanda 80-83 yenerek İstanbul’dan zaferle ayrıldı. Maçın özellikle son dakikalarında ortaya çıkan Can Korkmaz, 6 başarılı üçlüğü ile Uşak Sportif’e can verdi.

Karşılaşma öncesi Demir İnşaat Büyükçekmeceli oyuncular bölücü terörü “TERÖRE LANET, BİRLİĞE DAVET” yazan bir pankart ile kınarken, kahpe terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu.

Müsabaka başladıktan sonra ilk basket Muratbey Uşak Sportif’ten Paul Harris ile geldi. Ev sahibi ekip Ceyhun Altay ve Erving Walker ile rakibine karşılık verdi. İlk 5 dakikada dengeli bir oyun oynanırken, Muratbey Uşak Sportif ilk periyodun sonlarına doğru etkili oldu ve Watson’ın 3 sayılık basketi ile ilk çeyreği 22-23 önde bitirdi.

İkinci periyoda hızlı başlayan taraf Muratbey Uşak Sportif oldu. Deplasman ekibi, Can Korkmaz’ın ard arda bulduğu 3 sayılık basketler ile 15. dakikayı 29-34 önde geçti. Periyodun kalan kısmında ise ev sahibi ekip etkili oldu ve Erving Walker’ın sayıları ile soyunma odasına 45-43 önde gitti.

Üçüncü periyoda İstanbul ekibi etkili başladı. Rakibinin boş hücumlarına isabetli basketler ile karşılık veren ev sahibi ekip, 25. dakikayı 54-51 önde geçti. Periyod sonlarına doğru dengeli bir oyun oynanırken Can Korkmaz’ın son saniyede bulduğu 3’lük ile çeyrek, deplasman ekibi Uşak Sportif lehine sonuçlandı.(64-66)

Dördüncü Periyodun ilk basketleri misafir takımdan Andre Harris ve Evaldas Kairys ile geldi. Çeyrek ortalarında etkili bir oyun sergileyen Muratbey Uşak Sportif, Watson’ın serbest atıştan bulduğu basket ile farkı 8 sayıya çıkardı (69-77). Karşılaşmanın son dakikaları büyük heyecana sahne olurken, ev sahibi ekip son toptan isabet bulamadı ve Muratbey Uşak Sportif müsabakayı 80-83 kazandı.

Muratbey Uşak Sportif’ten Can Korkmaz 6’da 6 üçlük bularak 22 sayıyla maçın yıldızı ve en skoreri oldu.

Demir İnşaat Büyükçekmece: 80 – Muratbey Uşak Sportif: 83

Salon: Gazanfer Bilge

Hakemler: Fatih Arslanoğlu, Ahmet Ersan Ergüler, Kerem Baki

Demir İnşaat Büyükçekmece: Walker 13, Ceyhun Altay 12, Roll 12, Robinson 13, Seawright 13, Murphy 1, Eldridge 12, Yunus Emre Sonsırma, Burak Can Yıldızlı 4

Muratbey Uşak Sportif: Harrison 12, Paul Harris 18, Andre Harris 10, Watson 4, Kairys 8, Birch 6, Mesut Ademoğlu, Can Korkmaz 22, Yunus Akçay 3

(Haber: Mustafa ELMAS – Cihat ŞAHİN)

Göz Atın...

İlkler Şehri Uşak’ın Gücü Yetmedi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi 2023-2024 Sezonunun 3. haftasındaki önemli karşılaşmada, İlkler Şehri Uşak ve …