Anasayfa / Duyurular / GiTT Film Atölyesi: Yükselen Ay Krallığı

GiTT Film Atölyesi: Yükselen Ay Krallığı

GiTT (Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu) Film Atölyesi ’nde etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Topluluk, film gösterimini 18 Aralık’ta Moonrise Kingdom (Yükselen Ay Krallığı) filmi ile gerçekleştirecek. Yönetmenliğini Wes Anderson’ın üstlendiği Yükselen Ay Krallığı, 85. Akademi Ödülleri’nde En İyi Özgün Senaryo dalında, 70. Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Film – Müzikal veya Komedi dalında, 2012 Cannes Film Festivali’nde ise Altın Palmiye ödülüne aday gösterildi. Topluluk, 18 Aralık 2015 Cuma günü saat 14.00’da Uşak Üniversitesi, Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde film gösterimi ile tüm üye ve sinemaseverlerle buluşuyor.

Moonrise Kingdom
(Yükselen Ay Krallığı)
Yönetmen: Wes Anderson
Senaryo: Wes Anderson – Roman Coppola
Müzik: Alexandre Desplat
Türü: Dram, Komedi, Romantik

Yapım yılı: 2012
Süre: 94 dk
Ülke: ABD

Filmin Konusu
Anne ve babası bir süre önce vefat eden ve bir çifte evlatlık olarak verilen 12 yaşındaki Sam Shakusky (Jared Gilman), yaz aylarını Oymakbaşı Ward’un (Edward Norton) liderliğindeki “Khaki İzcileri” isimli izci grubunun Ivanhoe Kampı’nda geçirmektedir. Adanın diğer tarafında ise Suzy Bishop (Kara Hayward), babası Walt (Bill Murray), annesi Laura (Frances McDormand) ve kendisinden küçük üç erkek kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Önceki yaz, kilisede sergilenen bir tiyatro oyununda tanışan ve o günden itibaren mektuplaşan Suzy ile Sam, birlikte kaçmaya karar verir. Başta kasabanın şerifi olmak üzere tüm kasaba sakinleri gençlerin kaybolduğunu düşünür ve onları aramaya başlamasıyla anlatılır.
(G i T M E D Y A Haber Merkezi)

Göz Atın...

GiTMEDYA Yeni Arayüzü ile Yayında

Uşak Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı (GiTMEDYA) Bölümü tarafından …