Anasayfa / Haberler / Üniversite / GiTT Gösterimleri Devam Ediyor (Video)

GiTT Gösterimleri Devam Ediyor (Video)

Uşak Üniversitesi Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu (GiTT) Film Atölyesi kapsamındaki gösterim etkinliğini gerçekleştirdi. Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gösterimi yapılan “Yükselen Ay Krallığı” filmi, yönetmen Wes Anderson tarafından 2012 yılında çekildi. Adeta bir ünlüler geçidi olan filmde, birbirine aşık olan 12 yaşındaki Sam Shakusky (Jared Gilman) ile Suzy Bishop (Kara Hayward) birlikte kaçmaya karar verir. Tüm kasaba sakinleri gençlerin kaybolduğunu düşünür ve onları aramaya başlamasını konu edinen film, topluluk üyeleri ve sinemaseverler tarafından büyük ilgi ile izlendi.

Filmin ardından Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu’nun akademik danışmanı Öğretim Görevlisi Mehmet Eşli de kısa bir değerlendirme yaptı. “Filmde müzikler parçalara bölünerek aslında bizi gerçeküstü bir olaya hazırlıyor. Bu sayede de filmde masalsı bir etki yaratılıyor” diyen Eşli, film hakkında sinemaseverlerin sorularını da yanıtladı. Özellikle filmde oynayan yetişkinlerin rolleri gereği yapmacık davranışlarına dikkat çeken Mehmet Eşli,  çocukların ise doğallıkları ile ön plana çıktığını ifade etti. Eşli, bu masal ortamında gerçek olan hayatların, aslında çocuklar tarafından yürütülebileceğine vurgu yaparken, filmde kullanılan filtrelerin masalsı etkinin oluşturulmasına katkı sağladığını belirtti. Eşli, “Wes Anderson, kahkahayla bizi güldürmese de, dramatik bir anlam katıyor ve kendine özgü mizahıyla bunu ortaya koymuş” dedi.

Gösterim sonrasında GiTMEDYA’ya konuşan öğrenciler, filmi beğenerek izlediklerini ifade ederken, topluluğun etkinliklerinden de memnun kaldıklarını söyledi.

Haber: Funda KARABACAK – Yeşil ÖZDEMİR

Fotoğraflar: Adem Onur TEKİN – Cihat ŞAHİN

 

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.