Anasayfa / Haberler / Spor / Muratbey Uşak Sportif Doludizgin: 90-73

Muratbey Uşak Sportif Doludizgin: 90-73

Muratbey Uşak Sportif Türkiye Basketbol Ligi’ndeki 11. karşılaşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u ağırladı. Türk Telekom deplasmanı sonrasında kendi evinde rakibini farklı yenen Uşak Sportif, maç eksiği ile 4’üncü sıraya yerleşti.

Maçın ilk periyoduna iki takım da iyi başlarken, Muratbey Uşak Sportif, Watson ve Harrison’ın isabetli atışları ile periyodu 19-14 önde bitirdi. İkinci periyod bol çekişme ve faullere sahne olurken, ev sahibi takım, kontrolü ele alarak periyodu 9 sayı farkla kapattı: 45-36. 3’üncü periyoda iki takım da karşılıklı fauller ile başladı. Muratbey Uşak Sportif takımının 8 numaralı oyuncusu Can oyuna ağırlığını koyarak ard arda isabetli 3’lük sayıları ile skoru bir ara 55-41’e çekti. Periyodun son saniyelerine girilirken ev sahibi takım, 11 numaralı oyuncusu Harris, üstün performansı ile farkın kapanmasına engel oldu ve bu periyot ise 64-53 tamamlandı. Dördüncü periyoda isabetli sayılarla başlayan konuk takım olurken, mücadeleye ara vermeyen Muratbey Uşak Sportif rakibine yine farkı kapatma imkânı tanımadı. 4’üncü periyodun son dakikalarına girilirken, konuk takımın 22 numaralı oyuncusu Damir Markota’nın isabetli atışlarına rağmen Muratbey Uşak Sportif skoru 90-73 yaparak gülen taraf oldu. Böylece Muratbey Uşak Sportif, maç eksiği ile birlikte puanını 17’ye çıkararak ligde 4. sıraya yerleşti.

Yer: Uşak Üniversitesi
Hakemler: Yener Yılmaz – Altuğ Köselerli – Mehmet Şahin

Muratbey Uşaksportif: (2) Andre Harris- (3) Mesut Ademoğlu- (4) Giordion Lee Watson- (6) Khem Xavier Brich- (8) Can Korkmaz- (9) Özcan Sürücü
Koç: Ozan Bulkaz

İstanbul Büyükşehir Belediyespor: (1) Kadeem Batts- (5) Erbil Eroğlu- (10) Göktürk Ural- (12) Marcus Denmon- (15) Cemal Nalga- (20) Sean Armand- (22) Damir Markota- (34) Benjamin Joseph Mccauley)
Koç: Ertuğrul Erdoğan

Maçın en skorer isimleri
Muratbey Uşak Sportif: Andre Harris
İstanbul Büyükşehir Belediyespor: Damir Markota

(Haber: M. Sait ÇAKMAK – Fotoğraf: Mustafa ELMAS)

Göz Atın...

İlkler Şehri Uşak’ın Gücü Yetmedi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi 2023-2024 Sezonunun 3. haftasındaki önemli karşılaşmada, İlkler Şehri Uşak ve …