Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Haftanın Filmleri: Star Wars Tartışılıyor

Haftanın Filmleri: Star Wars Tartışılıyor

Star Wars’ta Senaryo Tartışmaları Alevlendi

Yönetmenliğini J. J. Abrams’ın yaptığı bilim-kurgu filmi  “Star Wars: Güç Uyanıyor” 16 Aralık’ta vizyona girdi. IMDB’nin (Internet Movie Database) tüm zamanların en çok izlenen 250 listesinde 21. sırada yer edinen film, eleştirmenlerden tam not aldı. İzleyicisiyle buluşalı bir hafta dahi olmamasına rağmen “Star Wars: Güç Uyanıyor”  tüm zamanların açılış gişe rekorunu kırdı. Ancak filmin ilk gösterimlerinin ardından senaryosunda kopukluklar olduğu yönündeki tartışmalar da bir anda alevlendi. Bu tartışmalara rağmen izleyiciler, eleştirmenlerden olumlu not alan filmin senaristi George Lucas ve Yönetmen Abrams’dan bir açıklama bekliyor. Star Wars gündemdeki yerini korurken, vizyona sekiz yeni film daha girdi.

– Lolo

– Kahin’in Kızı

– Ma Ma

– Mutlu Yıllar

– Gasal

– Çılgın Dostlar 4:Korkak Kahraman

– Nadide Hayat

vizyondakiler-2

Geride bıraktığımız haftada vizyona giren filmlerin izlenme oranları da belli oldu. Yönetmenliğini Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kacargil’in yaptığı Türk korku filmi  “Azap”,  Türkiye’de en çok izlenen film oldu. 14 Aralık’ta vizyona giren filmlerin izlenme sıralaması ise şu şekilde oldu:

1- Azap

2- Rüzgar’ın Hatıraları

3- Kurbağa Krallığı

4- Steve Jobs

5- Vıctor Frankensteın

6- Pan

(Hazırlayan: Dilara Cansu SABANCI)

Göz Atın...

Uşaklı Kadınların Resim Sergisi

Uşak’ta 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününe özel resim sergisi düzenlendi. Sergi, eski belediye binasında sanatseverlerle buluştu. Koordinatörlüğünü Dilek Saydam'ın üstlendiği sergide Uşak Halk Eğitim Merkezi’nde ders alan kursiyerlerin resimleri yer aldı.