Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Haftanın Filmleri ve 2015’in En İyileri

Haftanın Filmleri ve 2015’in En İyileri

2015’in son günlerini yaşadığımız bu dönemde filmler hız kesmeden yayınlanmaya devam ediyor. Kimi filmler gişe rekoru kırarken, kimileri beklediği ilgiyi göremiyor. Tüm dünyada vizyona giren filmlerin ardı arkası kesilmediğinden, izleyicilerin beklentisi de gün geçtikçe artıyor. Bu hafta Türkiye’deki sinemalarda hem yabancı, hem Türk yapımlardan oluşan korkudan animasyona 6 film vizyona girdi.

  • Steve Jobs
  • Rüzgar’ın Hatıraları
  • Victor Frankenstein
  • Kurbağa Krallığı (Frog Kingdom)
  • Azap
  • Pan

Haftanın öne çıkan ve vizyona giren filmleri izleyici ile buluşmaya başlarken, 2015’in en iyi filmleri listesi de belirlendi. IMDB (Internet Movie Database)’nin belirlediği sıralamaya giren filmlerin listesi şu şekilde oluştu;

1) Tersyüz

2) Mad Max: Fury Road

3) Marslı

4) Straight Outta Compton

5) Sicario

6) Ben, Earl ve Vefat Kız

7) Kingsman: Gizli Servis

8) Ex-Machina

9) Karınca Adam

10) Yenilmezler: Ultron Çağı

2015 filmleri yarışı tamamlamak üzereyken Amerika’da gösterime girecek ilk Türk korku filmi “Baskın: Karabasan” için dünya genelinde nefesler tutuldu. Yönetmeni Can Evrenol’un ilk uzun metrajlı filmi olan bu film, 1 Ocak 2016’da vizyona girecek.

(Hazırlayan: Dilara Cansu SABANCI)

BASKIN

Göz Atın...

Gençliğin Günü: 19 Mayıs!

19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı 104. yılında Uşak’ta coşku ile kutlandı. Valilik önünde çelenk bırakılarak başlayan tören Uşak Merkez Spor Salonu’nda devam etti.