Anasayfa / Duyurular / Romandan Perdeye “Gölgesizler”

Romandan Perdeye “Gölgesizler”

Uşak Üniversitesi Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu ‘Film Atölyesi’ etkinlikleri kapsamındaki film gösterimini, 8 Nisan Cuma günü saat:13.00’da Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda Gölgesizler filmiyle gerçekleştirecek. 2008 yapımı, Hasan Ali Topbaş’ın psikolojik dram türündeki eserinden sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Ümit Ünal üstlendi. Topluluk üyeleri ve sinemaseverlerle buluşacak filmin oyuncu kadrosunu ağırlıklı olarak tiyatro sanatçıları oluşturuyor. Ayrıca ilk kez bir film müziği yapan Candan Erçetin de yapımının her aşamasında yer aldı.

GÖLGESİZLER

Yönetmen&Senarist: Ümit Ünal

Müzik: Candan Erçetin

Türü: Dram, Psikolojik

Yapım yılı:2008

Süre: 97 dk

Ülke: Türkiye

Filmin Konusu: İstanbul’daki çetrefilli hayatından usanan bir berber (Taner Birsel) Gölgesizler isimli küçük bir köye taşınır. Burada yıllar önce kaybolan köy berberi Nuri’nin (Fuat Onan) eski dükkanını kiralar ve çalışmaya başlar. Zamanla köyün gizemine dahil olan adam köydeki nüfusun yavaş yavaş azaldığına tanık olur. Bu izbe yerde insanlar bir bir ortadan yok olmakta, tekrar geri gelmemektedir. Arkalarında hiçbir iz bırakmadan yok olan bu insanlardan hiçbiri bulunamaz. Bu duruma bir son vermek isteyen muhtar (Selçuk Yöntem) köyün bağlı bulunduğu ilçeye giderek gerekli mercilere şikayette bulunmaya karar verir. Ancak gittiği yerden bir daha geri dönemez, o da kaybolanlar arasına katılır. Berber tüm bu olup bitenleri gözlemleyen tek kişidir.

(GiTMEDYA HABER MERKEZİ)

Göz Atın...

GiTMEDYA Yeni Arayüzü ile Yayında

Uşak Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı (GiTMEDYA) Bölümü tarafından …