Anasayfa / Haberler / Spor / Uşak Sportif’in Nefesi Yetmedi

Uşak Sportif’in Nefesi Yetmedi

Muratbey Uşak Sportif İstanbul’dan Eli Boş Döndü

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 24. haftasında, Muratbey Uşak Sportif deplasmanda Beşiktaş Sompo Japan’a 95-91 mağlup oldu.

Müsabakanın ilk basketi Khem Bırch ile Muratbey Uşak Sportif’den geldi. Ev sahibi ekip ise Lampe ve Culpepper ile ilk basketlerini buldu. Uşak Sportif hücum ribauntlarında etkili olurken ilk 5 dakikayıda 6-10 üstün geçti. Beşiktaş periyod sonlarına doğru toparlansa da, deplasman ekibi takım halinde üstün bir oyun sergiledi ve  ilk çeyreği 15-19 önde bitirdi.

İkinci periyoda etkili başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. Culpepper ve Elonu ile basketlerini bulan Beşiktaş’a, Uşak Sportif Can Korkmaz’ın üç sayılık basketleri ile karşılık verdi. Deplasman ekibi periyod ortalarından itibaren top kayıpları yaşadı ve ev sahibi ekip boş hücumlarla farkı çift hanelere kadar çıkardı. Yüksek yüzdeli atışlarına ilerleyen dakikalarda da devam eden Beşiktaş ilk yarıyı da 14 sayı farkla üstün bitirdi (52-38).

Üçüncü periyoda Muratbey Uşak Sportif istekli başladı. Khem Bırch ve Dı A. Harrıson ile üst üste sayılar bulan misafir takıma, Beşiktaş Bobby Brown’ın etkili oyunuyla cevap verdi ve 25. dakikayı da 65-54 önde geçti. Karşılıklı basketlerin yaşandığı son bölümde ise deplasman ekibinden  Paul Harris öne çıktı. Son çeyreğe de ev sahibi takımın 71-65 üstünlüğü ile gidildi.

Dördüncü periyodun ilk dakikalarında sayılar bulan Beşiktaş karşısında, Uşak Sportif erken molalar alarak toparlanmaya çalıştı. Khem Bırc’ün pota altındaki etkili oyunuyla rakibine karşı direnç gösteren konuk takım maçın son bölümüne doğru rakibini yakaladı ve maça dengeyi getirdi. Heyecanın tavan yaptığı son dakikalarda ise Beşiktaş Sompo Japan hata yapmadı ve Muratbey Uşak Sportif’i 95-91 mağlup etti.

Karşılaşmanın en skoreri 24 sayıyla Beşiktaş’ın yeni transferi Bobby Brown olurken, Muratbey Uşak Sportif’den de Giordan Lee Watson 22 sayı üretti.

Beşiktaş Sompo Japan: 95 – Muratbey Uşak Sportif: 91

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Zafer Yılmaz, Semih Vural, Mehmet Karabilecen

Beşiktaş Sompo Japan: Culpepper 22, Brown 24, Darden 11, Hamilton 12, Lampe 6, Engin Atsür, Elonu 17, Doğan Şenli 3, Muratcan Güler, Enes Berkay Taşkıran

Muratbey Uşak Sportif: Watson 22, Harrison 20, Paul Harris 12, Andre Harris 3, Birch 18, Kairys 5, Yunus Akçay, Can Korkmaz 9, Mesut Ademoğlu 2

(Haber: Cihat ŞAHİN)

Göz Atın...

İlkler Şehri Uşak’ın Gücü Yetmedi

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi 2023-2024 Sezonunun 3. haftasındaki önemli karşılaşmada, İlkler Şehri Uşak ve …