Anasayfa / Duyurular / GiTT Atölyesi Perdeyi Yeniden Açıyor

GiTT Atölyesi Perdeyi Yeniden Açıyor

GiT Topluluğu Film Atölyesi Etkinliklerine 

Bahar Döneminde de Devam Ediyor

Uşak Üniversitesi Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu ‘Film Atölyesi’ etkinliği kapsamındaki film gösterimlerini, Bahar dönemi boyunca Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek. Topluluk, dönemin ilk gösterim filmini “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” olarak belirledi. Yönetmenliğini Ahmet Uluçay’ın yaptığı 2004 yapımı filmde yönetmen Uluçay’ın kendi yaşamından da kesitler bulunuyor. Film, 11 Mart 2016 Cuma günü saat 13.00’da üye ve sinemaseverlerle buluşacak.

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak

Yönetmen&Senarist: Ahmet Uluçay

Müzik: Ender Akay, Alper Tunga Demirel

Türü: Dram, Duygusal, Gülmece

Yapım yılı: 2004

Süre: 98 dk

Ülke: Türkiye

Filmin Konusu: Biri karpuzcunun, diğeri berberin yanında çırak olarak çalışan iki çocuğun köylerinde film oynatmak için verdiği mücadeleyi anlatan film, Naif, hüzünlü ama umut dolu, sıcak bir işlenişe sahip: Recep (İsmail Hakkı Taslak) ve Mehmet (Kadir Kaymaz) sinemaya delicesine tutkundur. Gündüzleri kasabada çalışıp, geceleri köydeki evlerinin ahırında bir yandan derme – çatma bir film projeksiyon makinası yapmaya çalışırken, diğer yandan da hayatlarını tümden değiştirecek olan rejisörlük hayalleri kurmaktadırlar. İşin içine Recep’in kendisinden yaşça büyük olan Nihal’e (Boncuk Yılmaz) aşkı da karışınca, hayatlarında derin izler bırakan unutulmaz bir yaz mevsimi yaşarlar.

KARPUZ AFIS

Göz Atın...

GiTMEDYA Yeni Arayüzü ile Yayında

Uşak Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı (GiTMEDYA) Bölümü tarafından …