Anasayfa / Haberler / Üniversite / Zencefil: Şifa Kaynağı

Zencefil: Şifa Kaynağı

Uşaklı Aktardan Soğuk Algınlığına Karşı Bitkisel Çözüm Önerileri

Yaklaşan bahar aylarına ve düşen cemrelere rağmen halen mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları grip ve soğuk algınlığının da en büyük nedeni. Uşaklı aktar Fatih İlyaslı da, soğuk kış aylarında hem içimizi ısıtacak, hem de bizleri soğuk algınlığı ve gribe karşı koruyacak önerilerde bulundu.

1937’den beri babadan oğula geçerek ilerleyen aktarlık mesleğini sürdüren İlyaslı zencefilin, soğuk algınlığına birebir olduğunu ve virüslere karşı en etkili çözümlerden birinin de taze zencefil tüketmekten geçtiğini söyledi. Soğuk algınlığı ve gribin üşütmeden kaynaklı yarattığı mide ağrıları için ise civanperçemini öneren İlyaslı, “Zerdeçal, kuşburnu, tarçın gibi bitkilerin sabah-akşam çay şeklinde tüketilmesini, şeker yerine de bal ilave edilerek içilmesini önermekteyiz” dedi. (Haber: Ayşe YİĞİT – Fotoğraf: Mehmet Sait ÇAKMAK)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.