Anasayfa / Manşet / Uşak’ta Kazanan Galatasaray Odeabank

Uşak’ta Kazanan Galatasaray Odeabank

Muratbey Uşak, Spor Toto Basketbol Süper Lig’inin 25. haftasında Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol takımını Uşak Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda ağırladı. Ev sahibi takım, Play-off mücadelesi veren rakibi Odeabank Galatasaray karşısında 88-95 mağlup oldu.

Mücadele Galatasaray Odeabank’ın hücumu ile başladı. Oyuna etkisiz başlayan ev sahibi ekibi Muratbey Uşak ilk dakikalarda rakibinin hücumları karşısında direnç gösteremedi. Karşılaşmaya etkili başlayan Galatasaray, 5. dakikayı 9-12 üstün geçti. 1. periyotta oyuna ortak olamayan Uşak, rakibi karşısında üstünlük kuramadı ve 1. periyodu 16-27 geride kapattı.

İkinci periyodun başlaması ile birlikte iki takımında taraftarları ateşli tezahüratlarda bulunarak oyunun hızını arttırdı. Taraftarın desteğini arkasına alan Muratbey Uşak, 1. periyoda göre daha iyi bir başlangıç yaparak oyuna ortak oldu. Ardı ardına yaptığı hücumlarla sayı bulan Uşak, iki dakikada farkı 4 sayıya kadar indirdi. Alınan molalar sonrasında oyundan tekrar kopan ev sahibi, zaman-zaman farkı kapatsa da rakibinin başarılı hücumlarını engelleyemedi. Galatasaray, yaptığı atışlarla ev sahibi ekibinin daha fazla yaklaşmasına izin vermedi. İlk devrenin süresi 39-45 misafir takımın lehine tamamlandı.

kkkk

Üçüncü çeyreğin başlaması ile birlikte iki takımın taraftarları hep bir ağızdan ‘İzmir Marşı’nı söyledi. Çekişmeli başlayan periyotta iki takımın kaydettiği karşılıklı sayılar oyunun hızını ve heyecanını arttırdı. İlk dakikalarda üst üste sayı bulan ve daha üstün bir oyun sergileyen Uşak, rakibinin başarılı atışlarına rağmen oyundan kopmayarak takibini sürdürdü. Periyodun bitimine üç dakika kala iki takım taraftarlarının karşılıklı atışması sonucu oyun durduruldu. Birbirlerine küfürlü tezahüratlarda bulunan taraftarların arasına güvenlik güçleri girdi. Bir süre oyunun aksamasına neden olan olaylar büyümeden yatıştırıldı. Oyunun tekrardan başlaması ile birlikte üzerlerinde taraftar baskısını hisseden oyuncular, oyunun hızını daha da arttırdı. Maçtan, son dakikalarda tekrar düşen Uşak, rakibi karşısında 3. periyodu 60-69 mağlup kapattı.

bvbvbvvv

Son periyoda 9 sayı farkla geride başlayan Muratbey Uşak, ilk dakikalarda kaçırdığı sayılarla saç baş yoldurttu. Üst üste hücumlar yaparak potada sayı bulma arayışında olan ev sahibi ekibi, rakibi karşısında farkı kapatmaya çalışsa da etkili olamadı. Misafir takıma nefes aldırmayan Uşak, taraftarına heyecan dolu anlar yaşattı. Adeta oyuna dahil olan taraftar, nefes nefese geçen son dakikalarda hiç oturmayarak farkı ikiye kadar indirtti. Oyundan son dakikaya kadar kopmayan ev sahibi takım rakibi karşısında kazanmak için ter dökse de yeterli olmadı. Rakip takımın üst üste hücum bulmasıyla geri düşen Uşak, Galatasaray karşısında 88-95 mağlup oldu. Çekişmeli mücadelede galip gelen tarafın Galatasaray Odeabank olmasına rağmen, taraftar ‘Ataman İstifa’ tezahüratları atarken, Uşak taraftarları ise hakeme verdiği kararlar için tepki göstererek salondan ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer ismi Muratbey Uşak’tan 25 sayı bulan McKissic oldu.
Salon: Uşak Üniversitesi Kapalı Spor Salonu
Hakemler: Fatih Arslanoğlu, Alper Altuğ Köselerli, Ziya Özorhon
Muratbey Uşak: Auguste 19, Berent Kavaklıoğlu, Berkay Candan 1, Harrison 2, Freimanis 8, Vasiliauskas 16, Hakan Demirel 10, Ibekwe 7, McKissic 25
Galatasaray Odeabank: Preldzic 1, McCollum 10, Micov 21, Tyus 2, Schilb 7, Ege Arar 4, Pleiss 15, Daye 17, Sinan Güler 4, Göksenin Köksal 14

Haber: Ferhat Yiyit
Fotoğraflar: Berk Tunçer

Göz Atın...

Bayramımız Kutlu Olsun!

Millet Egemenliği'nin sembolü olan TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.