Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak Üniversitesi’ne "Spor Vadisi"

Uşak Üniversitesi’ne "Spor Vadisi"

Uşak Üniversitesi bir spor tesisine daha kavuşuyor. Üniversitenin Sosyal Spor Kompleksi 2. etabının temeli düzenlenen bir tören ile atıldı. 1 Eylül Yerleşkesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi’ne ek olarak planlanan sentetik atletizm pisti ve futbol sahası temel atma törenine Vali Vekili Mehmet Hulusi Kaya, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Sait Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ve diğer ilgililerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Törende konuşan Rektör Çelik Uşak Üniversitesi’ne 5 bin kişilik bir çim stat kazandırıldığını vurgularken, “Gerçekten Uşak’ın coğrafi olarak da gurur duyabileceği gibi bir kampüsü var. Yapımı devam eden inşaatlar bittiğinde, gurur duyabileceğimiz bir kampüsümüz olacaktır” dedi.

Rektör Çelik: “Uşak için son derece kullanışlı bir tesise kavuşacağız”

Coğrafi güzelliklerin yanında göz alıcı bina, laboratuar ve sınıflar yapıldığını da hatırlatan Çelik, üniversite içinde bir spor vadisi inşa edileceğini söyledi.

sportemel2

Temeli atılan tesislerin çok amaçlı olarak kullanılacağını ifade eden Uşak Üniversitesi Rektörü, “Çok amaçlı spor salonlarımızın içerisinde öğrencilerimizin yararlanabileceği, daha iyi bir eğitim görebileceği voleybol, basketbol, badminton gibi çeşitli branşları içeren spor faaliyetlerine yönelik salonlarımız da olacak. Ayrıca 110 metrelik 9 kulvarlı tartan atletizm pisti de bu tesisin içinde yer alacak. Spor Bilimleri Fakültemiz bu inşaat bittiğinde 14 dersliğe çıkacak. Dolayısıyla öğrenci, personel ve Uşak için son derece kullanışlı bir tesise kavuşacağız” diye konuştu.

(Haber: Erman BAYCAN – Fotoğraflar: Dilek DURDU)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.