Anasayfa / Haberler / Üniversite / GiTT’in "Film Atölyesi" Başlıyor!

GiTT’in "Film Atölyesi" Başlıyor!

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü, Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri tarafından kurulan GiTT (Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu) Film Atölyesi adlı altında ilk etkinliğini gerçekleştiriyor. Topluluk, “Film Atölyesi” etkinliği ile bir dizi film gösterimi ve alanında uzman (yönetmen – senarist vb.) konuklar ile atölye yapmayı planlıyor. Akademik yıl içerisinde kampüs alanında tüm üyeleri ile renkli birçok etkinlik gerçekleştirmeyi amaçlayan GiTT’in Film Atölyesi’nde ilk etkinlik olarak Cinema Paradiso (Cennet Sineması) adlı film gösterimi gerçekleştirilecek.

Topluluk 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 10.30’da Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde film gösterimi ile tüm üye ve sinema severlerle buluşmayı hedefliyor.

CİNEMA PARADİSO

(Cennet Sineması)

Yönetmen: Giuseppe Tornatore

Senarist: Giuseppe Tornatore

Müzik: Ennio Morricone

Türü: Dram, Komedi, Romantik

Yapım yılı: 1988

Süre: 122 dk.

Ülke: İtalya

Filmin Konusu:

Film 1980’lerde, Roma’da başlar. Ünlü İtalyan film yönetmeni Salvatore Di Vita geç saatte evine dönmüştür. Sevgilisi ona annesinin aradığını ve Alfredo adında birinin öldüğünü haber verir. Bu, onun Giancaldo, Sicilya’daki dostudur. Salvatore’nin çocukluğunda, Alfredo orta yaşlı bir sinema makinistidir. Salvatore’ye makinistliği öğretir ve çok iyi yaşantılar paylaşırlar. Günün birinde Alfredo işini yapamaz hale geldiğinde Salvatore kasabanın sinemasının makinistliğini üstlenir. Alfredo onun şehir dışına gitmesini tembihleyene kadar da bu işi yapar. Salvatore onun sözünü dinleyerek kasabadan ayrılmış ve ünlü bir yönetmen olmuştur.

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.