Anasayfa / Manşet / Uşak Cirit Turnuvası Başladı

Uşak Cirit Turnuvası Başladı

Uşak Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen geleneksel cirit turnuvası bugün(13 Kasım 2021 Cumartesi) oynanan müsabaka ile başladı. Turnuvanın açılış maçında Ege Atlı Cirit Spor Kulübü ile Mende Atlı Cirit Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Toplamda 34 takımın katılacağı ve beş ay sürecek turnuvaya, ev sahipliği yapacak olan Kalfa Cirit Sahası bu sene de binlerce cirit meraklısını ağırlayacak.

Ege Atlı Cirit Takımı Daha Baskın Oynadı

Her iki takımın da birbirini denediği ve düşük tempoda geçen karşılaşmanın ilk yarısında kişisel hatalar yapan Mende ciritçileri, üstünlüğü Ege ciritçilerine kaptırdı. Bunu fırsat bilen Ege takımı ilk yarıda skoru kendi lehine çevirdi. Karşılaşmanın ilk yarısı, Ege ACSK’nın Mende ACSK’ya karşı 14’e 6 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci devreye daha istekli ve daha etkili başlayan taraf yine Ege ACSK oldu. Rakibinin hamlelerine cevap veremeyen Mende ACSK maça tutunamadı ve maç Ege ACSK: 36,5 ve Mende ACSK: 5,5 skoru ile tamamlandı.  Ege ACSK kaptanı Hasan Taşavlı ise yaptığı kritik hamleler ile galibiyette önemli rol oynadı.

Haber: Barışcan Yüce
Fotoğraflar: Yunus Ergöl

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.