Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / Ulu Önder Şarkı ve Türkülerle Anıldı

Ulu Önder Şarkı ve Türkülerle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83.yıl dönümünde Uşak Kent Orkestrası’nın ‘’Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türküler konseri’’, Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Uşak Valisi, Belediye Başkanı ve diğer protokol üyeleri katıldı. Uşaklılar etkinliğe büyük ilgi gösterdi. Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun hazırlamış olduğu  ‘Sönmeyen Meşale’  adlı kısa filmle başlayan program konser ile devam etti.

Atatürk’ün en sevdiği türkülerden biri olan “Yemen Türküsü” seslendirilirken ise salonu dolduran vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Türk milletinin ulu önderi ve ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün canlandırmasının da yapıldığı etkinlikten sonra Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yazı İşleri Personeli Ercan Yüksel ve Uşak Kent Orkestrası Solisti Gamze Kucak duygularını GiTMEDYA ile paylaştı.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın: Bugün de Cumhuriyetimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83.vefat yıl dönümü, biz de onu güzel bir etkinlikle anmak istedik. Vatan uğruna şehit olan herkesi saygıyla ve rahmetle anmak isterim.

Uşak Kent Orkestrası Solisti Gamze Kucak: Atatürk’ün sevdiği türküleri ve şarkıları toplayıp aralarından seçmeler yaptık vaktimiz dâhilince. Pandemi şartlarına rağmen iyi bir katılım vardı, çok mutlu olduk.

Atatürk’ü Canlandıran Oyuncu Ercan Yüksel: Beni böyle bir role uygun bulan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Çok heyecanlıydım, bacaklarım zangır zangır titriyordu. Umarım daha güzel organizasyonlarda yer alırız.

Haber: Ceren Akkuş - İmran Baran
Fotoğraf: Ceren Akkuş

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.