Anasayfa / Manşet / TFF’den Skandal Karar

TFF’den Skandal Karar

Bölgesel Amatör Lig 8. Grup 21. Hafta maçında Utaş Uşakspor’un evinde oynadığı olaylı geçen Ödemişspor maçı ile ilgili karar açıklandı. Misafir takımın maçta yaptığı sert fauller ve uygunsuz hareketler sonrasında tatil edilen maça ilişkin karar Uşaklılar’ı çileden çıkardı. Aldığı pek çok karar ile tartışılan Türkiye Futbol Federasyonu deyim yerindeyse fiyasko bir karara daha imza atarak “İki takımın da hükmen mağlup edilmesi” kararını verdi.

FOTO 1

Bu skandal kararın ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF)  tepkiler dinmek bilmedi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan katıldığı canlı yayında karar için sert tepki gösterdi. Cahan; ”Biz iktidara geldiğimizde halkımıza futbolu belirli bir noktaya getireceğimiz için söz verdik. Bu anlamda da iki yıldır ciddi yatırımlar yaptık. Bu yıl da özellikle amatör ligten kurtulmak adına takımımızın maddi-manevi yanında olduk. Güçlü bir takım kurduk ve iki hafta önceki maça kadar da gayet güzel bir seviyede ilerledik. O maçta ise rakip kötü niyetli olarak ‘1-0 gerideyiz biz buradan nasıl çıkarız?’ düşüncesi ile böylesine çirkin hareketlere başvurdu ve sahada yenemediği takımımızı masa başında yenmeyi istedi. Ardından yetmezmiş gibi Ödemişspor antrenörü direkt sahaya girerek oyuncularımızı provoke etti. Hakemlerin yanına gitti. Ben bizzat maçta olanları izledim. Bu olaylar başka şehirde şampiyonluğa oynayan bir takımın on bin taraftarı önünde gerçekleşmiş olsaydı, tüm seyirci sahaya iner, istenmeyen olaylar yaşanırdı. Ama bakın bizim seyircimizden bir kişi bile sahaya inmedi” diye konuştu.

Hukuksal sürecin takipçisi olup gerekli itirazları yapacaklarını kaydeden Cahan, ”Bizim bir yıllık emeğimizi çaldılar. Böyle bir hak gaspını kabul etmiyoruz. Bu insanların emeği, sevgisi ve umudu var. Ligin bitmesine üç hafta var ve biz şampiyon olacağız. Tahkimden hakkettiğimiz sonucun çıkacağına ve hakkımızın teslim edileceğine inanıyoruz.” dedi.

Bu arada Utaş Uşakspor’lu futbolcu Ömercan Aslan’a kafa atan rakip takım oyuncusu Serdar Öztan’ın da geçmişte doping kullanımından 2 yıl ceza aldığı ortaya çıktı. 2011-2012 sezonunda Isparta Emrespor’da oynayan Serdar Öztan, 3. Lig’e çıkış maçında kendi antrenörlerinin talimatı üzerine bir çok arkadaşıyla birlikte ‘Ventoliber’ adlı ilacı almışlardı.

Utaş Uşakspor’lu futbolcular da karar için sessiz kalmadı. Takımın golcü isimlerinden Selçuk Yıldırım (sol), kendi profilinden yaptığı paylaşımda;

” Verdiğiniz karar hükmen mağlup öyle mi… Bir insanın, bir ailenin, küçük bir çocuğun, yürekli tertemiz insanların, kocaman bir şehrin ve binlerce insanın umutlarını çalmaya çalışıyorsunuz… Biz öyle üç beş kişiden oluşan bir aile değiliz. Bunu herkese göstermek için o sahada bayılana kadar vereceğimiz mücadeleyle hepinize inat,herkese inat göstereceğiz… Kimse umudunu inancını yitirmedi aksine daha da hırsla inançla, azimle bu yola baş koymaya devam edeceğiz… Ve sözüm o federasyon yetkililerine “Allah var gam yok” ve “Şampiyon Utaş Uşakspor!” sözlerine yer vererek tepkisini gösterdi.

FOTO 3

Öte yandan Uşakspor taraftarı da verilen karar için harekete geçti. Dün kulüp tesislerine gelerek meşaleler yakan aşigolar, ”Biz inandık siz de inanın, bizim için şampiyon olun!” tezahüratlarıyla ortalığı inletti. Takıma moral veren Uşaklılar, uzun süre tesislerin önünde bekleyerek umutlarını yitirmediklerini oyunculara gösterdi.

Haber ve Görseller : Cenk K. GÜLDOĞAN

Göz Atın...

Uşak Üniversitesi’nde “Karabağ-Hocalı” Konferansı

Türkiye’nin en yakın komşu ve dost ülkelerinden Azerbaycan’a bağlı Karabağ Özerk Bölgesi’nde yaşanan son gelişmeler, …