Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / “Siz Hiç Âşık Oldunuz mu?” (ViDEO)

“Siz Hiç Âşık Oldunuz mu?” (ViDEO)

Uşak Belediyesi’ne bağlı Uşak Şehir Tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezi’nde “Siz Hiç Âşık Oldunuz mu?” adlı oyunu sergiledi. Yönetmenliğini Murat Çubukçu’nun yaptığı oyuna Uşaklılar büyük ilgi gösterdi. Mevlana ile Şems-i Tebrizi’yi bir araya getiren yaratıcıya yönelik ilahi aşklarını anlatan oyunu, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Nuri Can Uymaz kaleme aldı.

Kişiliği ve düşünceleri ile yalnızca Türk dünyasını değil tüm dünyayı etkileyen Mevlana’nın 743. Vuslat yıldönümünde sahnelenen oyunun hazırlıkları 20 gün sürdü. 13 kişinin sahne aldığı oyunda semazenler de büyük ilgi çekti. Oyunun yazarı Nuri Can Uymaz yaşanmış bir hikâyeden yola çıkarak oyunu kaleme aldığını vurgularken, olay örgüsü içinde sadece bazı süsleme ve düzenlemelerin kendisine ait olduğunu söyledi.

Sanat yönetmeni Murat Çubukçu Kasım ayı sonunda “Canavar Sofrası” adlı oyunu sahneledikten sonra hiç durmaksızın “Siz Hiç Âşık Oldunuz Mu?” adlı oyunun çalışmalarına başladıklarını söyledi. Çubukçu, bu oyunu bir proje oyunu olarak Kültür Bakanlığı’na göndereceklerini de belirtti. Belediye Şehir Tiyatrosu olarak yıl boyunca etkinliklerine devam edeceklerinin altını çizen sanat yönetmeni Çubukçu, yakın zamanda “Duyulmamış Bir Aşk İlleti” adlı oyun için hazırlıklara başlayacaklarını ifade etti.

Haber: Kübra ÖZER
Fotoğraflar: Ahtam İBRAGİMOV

Göz Atın...

Bayramımız Kutlu Olsun!

Millet Egemenliği'nin sembolü olan TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.