Anasayfa / Manşet / Şehitler İçin Tek Yürek Tek Bilek!

Şehitler İçin Tek Yürek Tek Bilek!

İstanbul’da 44 şehidin verildiği hain terör saldırısı Uşak Üniversitesi’nde “Terörü Lanetliyoruz ve Şehitlerimiz İçin Yürüyoruz” adlı etkinlik ile bir kez daha lanetlendi. Yüzlerce öğrenci, akademik ve idari personelin katıldığı etkinlik, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Programda İstiklal Marşı’nın ardından yapılan Kur’an Tilaveti ve duaların ardından kürsüye çıkan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik bir konuşma yaptı. İstanbul’da meydana gelen 36’sı emniyet mensubu, 8’i sivil 44 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını lanetleyerek herkesi birlik ve beraberliğe davet etti.

img_2353a

Güncel siyasi meselelerden bahseden Rektör Çelik’in konuşmasının ardından şehitler anısına “Her Türk Asker Doğar”, “Vatan Sana Canım Feda”, “Ne Mutlu Türküm Diyene”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları ile kampüs içinde saygı yürüyüşü yapıldı. Ellerinde Türk bayrakları yürüyen grup, daha sonra nizamiye dışında güvenlik tedbiri alan Çevik Kuvvet ekiplerinin yanına giderek amirlerine başsağlığı dileyerek çiçek verdi.

img_2420a

Haber: Meryem ÖZEN, Kübra ÖZER
Fotoğraflar: Ahtam İBRAGİMOV

Göz Atın...

Bayramımız Kutlu Olsun!

Millet Egemenliği'nin sembolü olan TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.