Anasayfa / Haberler / Kültür Sanat / ŞAKAL Öğrencilerinin GiTMEDYA Ziyareti

ŞAKAL Öğrencilerinin GiTMEDYA Ziyareti

Uşak’ın en başarılı proje okullarından biri olan Şehit Abdülkadir Kılavuz Anadolu Lisesi’nin tarih kulübü öğrencileri GiTMEDYA’ya misafir oldu. Kısa adı ŞAKAL olarak bilinen okulun başarılı öğrencileri, tarih öğretmeni Nihal Yıldırım’ın öncülüğünde çektikleri kısa filmi, üniversitedeki hoca ve öğrencilerle birlikte izledi.

GiTMEDYA öğretim elemanları Özlem Işıklar ve Ahmet Nafiz Kavi’nin okullarında gerçekleştirdikleri senaryo atölyesi çalışmasının ardından tarih kulübü öğrencilerinin çektikleri “Torunlarıma Çanakkale Şehitlerini anlatıyorum” adlı kısa film büyük beğeni topladı.

RTV uygulama atölyesinde gerçekleştirilen kısa film gösteriminin ardından GiTMEDYA ile ilgili öğretim elemanlarından bilgi alan ŞAKAL  öğrencileri daha sonra GiTMEDYA Haber Merkezi’ni de ziyaret ederek Bölüm Başkanı Ahmet Nafiz Kavi’den ekipmanlar ve işleyiş ile ilgili bilgi aldı. GiTMEDYA öğrencileri ve mezunları da kendi deneyimlerini öğrencilere aktardı.

Haber: Ceren Akkuş
Fotoğraf: GiTMEDYA Haber Merkezi

 

 

Göz Atın...

84 Yıldır Dinmeyen Bir Özlem ile “Arıyoruz”!

Bugün büyük Atatürk’ü yitirişimizin 84. yıl dönümü. Ebedi başkomutanımız ve önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnet ile anıyoruz!