Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşaklı Çiftçilere “Modern Tarım” Konferansı

Uşaklı Çiftçilere “Modern Tarım” Konferansı

Uşak Üniversitesi öğrencileri ekonomik krizin gittikçe derinleştiği şu günlerde anlamlı bir projeye imza atıyor. Tarımsal üretimde yaşanan gerileme ve enflasyonun artışı gibi büyük sorunlara çözüm arayışındaki üniversite öğrencileri Adem Battal, Bayram Kerimoğlu ve Merve Rabia Yaşar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Uşaklı çiftçilere yönelik eğitici bir konferans düzenleyecek.

Alanında uzman ziraat mühendisleri Can Devrim Akarsu ve Ramazan Ayhan’ın katılımıyla gerçekleşecek konferansın konusu; modern tarım ve çiftçi kooperatifleri olacak. Ürünlerinden daha fazla verim ve kazanç elde etmek isteyen çiftçilere, “Hollanda tipi modern tarım” olarak bilinen tarım modeli hakkında bilgi verilecek.

Selvioğlu Karabacaklar Köyü’nde 7 Mayıs 2022 tarihinde saat 15.00’da gerçekleşecek konferansa, konu hakkında bilgi almak isteyen bölgedeki tüm çiftçilerin katılımı bekleniyor.

Haber: GiTMEDYA Haber Merkezi

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.