Anasayfa / Haberler / Potada İlk Zafer

Potada İlk Zafer

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında Muratbey Uşak, Darüşşafaka Basketbol takımını evinde ağırladı. Uşak Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan maçta taraftarı ile bütünleşen Muratbey Uşak, sahadan 84-80 galip ayrılarak ligde 2 hafta sonra galibiyetle tanışmış oldu. Maça etkili ve sert başlayan Muratbey Uşak, ilk dakikalarda 9-0’lık bir fark yakaladı.  Maça kötü başlayan Darüşşafaka, mola dönüşünde oyuna ortak oldu. Art arda bulduğu sayılarla farkı eritmeyi çalışan Darüşşafaka maçın 5. dakikasında skoru 9-6’ya getirdi.  Darüşşafaka’nın etkili dönüşü ile bocalayan Uşak, ilk periyodu 15 – 20 geride tamamladı.

İkinci periyoda Muratbey Uşak yine hızlı başlayan taraf oldu.  Özellikle Markota ve Ofoegbu’nun üçlük atışlarıyla maçın seyri değişti ancak Darüşşafaka 15. dakikada 30 – 30 eşitliği yakaladı. İki takım da ikinci periyotta karşılıklı ataklarla sayı üretmeye başladı. Ev sahibi Muratbey Uşak ise sık sık oyuncu değişikliği yapsa da oyun üstünlüğünü bir türlü ele alamadı. Uşak ikinci periyodu da 40 – 36 skor ile geride tamamladı.

Üçüncü periyotta Darüşşafaka’nın  güçlü savunmasıyla karşı karşıya kalan Muratbey Uşak da, etkili hücumları ile farkın açılmasına izin vermedi ama sayı da üretemedi. Ortada geçen 3. periyotta iki takım da oyunda üstünlük kuramadı. Karşılıklı fauller ile sertleşen mücadele, Darüşşafaka’nın art arda bulduğu  atışlar ile üçüncü periyot 55 – 58 ile Darüşşafaka üstünlüğü ile tamamlandı.

Mücadeleyi bırakmayan ev sahibi takım Muratbey Uşak 4. periyodun başında Markota’nın üçlüğüyle durumu 58-58 yaparak beraberliği yakaladı. Hamilton’un da atışlarıyla maçı önde götüren Muratbey Uşak, Darüşşafaka karşısında iyi savunma yaparak farkı açmaya başladı. Darüşşafaka’nın  erken faul sorunu yaşaması ile Uşak’ın hücumda eli güçlendi. Son dakikalarda da iyi savunma ve etkili hücum yapan Muratbey Uşak maçı 84-80 kazanmayı bildi. Bu galibiyetle birlikte Uşak bu sezon ilk kez sahadan galip ayrılmış oldu.

 

SALON: Uşak Üniversitesi

HAKEMLER: Mehmet Keseratar, Kaan Büyükçil, Duhan Köyiçi

MURATBEY UŞAK: Miller 44, Hamilton 3, Dorsey 10, Mutlu Demir 13, Markota 22, Ofoegbu 20, Tayfun Erülkü 15,  Mutlu Akpınar 7, Şafak Edge 8, Süleyman Yavaş 64, Murat Kozan 21

DARÜŞŞAFAKA: Özmızrak 3, Wilbekin 4, Baygül 5, Koşut 9, Cummings 12, Ulubay 13, Özdemiroğlu 18, Sant Roos  23, Johnson 25, Bell 31, Erıc 50

5 FAULLE ÇIKANLAR: Wıllıam Frederıck Cummings (Darüşşafaka)

1.Periyot:15 – 20

İlk Yarı: 36 – 40

3.Periyot: 55- 58

Haber: Ebru KOZAK
Fotoğraf: Berk TUNÇER

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.