Anasayfa / Manşet / Öğrencileri Kurtlar Sofrası Bekliyor!

Öğrencileri Kurtlar Sofrası Bekliyor!

Uşak Üniversitesi Medya Atölyesi Topluluğu, TRT’nin spor programcılarını bir araya getirdi.  TRT’nin çeşitli spor programlarında sunuculuk, yorumculuk ve editörlük yapan Mutlu Ulusoy, Serkan Yaman, Alp Pehlivan ve Serkan Billor “Spor ve Haber İlişkisi” başlıklı söyleşide öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleştirilen söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan konuklardan Mutlu Ulusoy, çalışmaya daha öğrencilik yıllarından itibaren başladığının altını çizerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Yerel yayın yapan bir üniversite televizyonunda ilk ve önemli tecrübeler yaşadığını belirten TRT Spor sunucusu Ulusoy,  mezun olduktan sonra 1 buçuk yıl işsiz kaldığını söyledi. Bu sürenin uzaması ya da kısalmasının kişinin tamamen kendi elinde olduğunu vurgulayan başarılı sunucu şöyle konuştu;

“Rakibiniz çok daha güzel olabilir, çok daha iyi eğitim almış olabilir,  çok daha cilveli de olabilir -ki bizim kitlemiz bunu yer- biliyorsunuz. Yayınlar esnasında karşımda tek bir kişi varmış gibi konuşuyorum. Asla beni milyonların izlediğini düşünmüyorum, sohbet ediyorum. Hep işimi böyle yapıyorum. Benim verdiğim enerjiyi kimsenin verebileceğini düşünmüyorum. Yani ben sana bir şey vermek istiyorsam onu verebilirim. Gülerek veririm, laf atarak veririm, ama veririm. Enerjimin beni farklı kıldığını düşünüyorum.”

IMG_5723c

Ulusoy: Futbol sunucusu olmasaydım, başka bir iş yapamazdım

Yaptığı her programdan önce o haftaki maçlara gittiğini dile getiren başarılı kadın sunucu, deplasman maçlarını da izlemeden programa çıkmadığını anlattı. Maçları izlemeden program yapan sunucular olduğunu anlatan Ulusoy, “Ben futbol sunucusu olmasaydım, başka bir iş yapamazdım. Futbolu kendi ruhuma çok yakın buluyorum. Ben her hafta yeni bir maça çıktığımı düşünüyorum” diye konuştu.

Spor yorumcusu Alp Pehlivan ise deneyimlerinden ve futbol hayatından bahsederken futbolda küfür yememenin imkânsız olduğunu öne sürdü. Futbol oynadığı dönemden örnekler veren yorumcu Pehlivan, kötü tezahürat ve küfür nedeniyle kalecilik yaptığı maçlarda babasının kendisini izlemeye gelmesini bile istemediğini söyledi.

TRT Spor Editörlerinden Serkan Yaman ise öğrencilerin ilgi alanlarına göre seçimler yapması gerektiğini belirterek, “Ben, siyaset muhabiri olmak istiyorum diyorsan, Ankara’ya gitmelisin. Ben, polis adliye muhabiri olacağım diyorsan, İstanbul çağlayan adliyesine gel. Spor muhabiri olmak istiyorsan İstanbul’da olacaksın. Sektörde nerde olmak istediğinize, ne olmak istediğinize kara verip ona göre hareket etmelisiniz. Çünkü mezun olduktan sonra kurtlar sofrasına oturacaksınız.” dedi.

Sohbet havasında geçen söyleşinin sonunda konuklara katılım belgesi takdim edildi.

Haber ve Fotoğraflar: Şükran Özmen

Göz Atın...

Uşak Üniversitesi’nde “Karabağ-Hocalı” Konferansı

Türkiye’nin en yakın komşu ve dost ülkelerinden Azerbaycan’a bağlı Karabağ Özerk Bölgesi’nde yaşanan son gelişmeler, …