Anasayfa / Manşet / KYK’da “Mezuniyet Kınası”

KYK’da “Mezuniyet Kınası”

Asker uğurlama törenlerinde, düğünlerde görülen kökeni çok eskilere dayanan kına yakma âdeti, son yıllarda üniversitelerin mezuniyet törenlerinde de yapılmaya başlandı. Uşak’ta da Kredi Yurtlar Kurumu’nun Kız Yurdu’nda kalan ve Uşak Üniversitesi’nden 2017 yılı itibarıyla mezun olan kızlar, Uşak Belediyesi’nin de desteği ile bir kına gecesi düzenlendi.

Geceye eşiyle birlikte katılarak gençlerle bir araya gelen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, gençlere yönelik icraatlarını anlattı. Kızların taleplerini de dinleyen başkan Cahan, tüm öğrencilere başarı dileklerini sundu.

IMG_7522

Mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından yurtta kalan öğrenci kızlar, her yöreden çaldıkları oyun havaları ile gönüllerince eğlendi. Öğrenciler mezuniyet gecesinin anısına hazırlanan hatıra defterine ise duygu ve düşüncelerini yazdı.

Haber-Fotoğraf: Ebru ALTINTAS

Göz Atın...

“Sanat Güneşi” Eserleri ile Anıldı

Türk Klasik Müziği’nin usta isimlerinden Zeki Müren, Uşak Neva Musiki Derneği Türk Müziği Korosu tarafından düzenlenen bir konser ile anıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde bu yıl üçüncü kez düzenlenen anma gecesinde Zeki Müren’in sesinden dinlemeye doyulamayan eserler seslendirildi.