Anasayfa / Manşet / Uşak Üniversitesi 2017 Mezunlarını Uğurladı

Uşak Üniversitesi 2017 Mezunlarını Uğurladı

Her geçen yıl artan mezun sayısı ile stadyuma sığmayan Uşak Üniversitesi bu yıl iki grup halinde mezuniyet töreni düzenledi. 2016-2017 eğitim öğretim yılı ilk grup mezuniyet töreni Bir Eylül Stadyumu’nda gerçekleşti. Mezuniyet törenine, Uşak Valisi Ahmet Okur, Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, bazı protokol üyeleri, akademik personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından kortej yürüyüşü ile başladı. Öğrenciler hazırladıkları esprili pankartlar ile protokolü ve seyircileri selamladı.

mezun 2

Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Üniversitesi’nden yaklaşık 7 bin öğrenciyi uğurlamanın mutluluğu içinde olduklarını vurgulayarak “Ülkemiz için çağın gereklerini yerine getiren, geçmişin hazinelerinden faydalanarak geleceği hazırlayan, tarih ve medeniyet bilincine sahip insan gücü yetiştirilmesi büyük önem arz ediyor. Bizler bilginin güç, bilimsel üretimin üstünlük ve bilgi paylaşımın esas olduğu kanaatini taşıyoruz. Önümüzdeki akademik yılda Uşak Tıp Fakültesi’ne öğrenci alımı yapılacağı müjdesini veriyorum. Uşak Tıp Fakültesi ile birlikte Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’ni de yeni dönemde öğrenci alacağız. 12 fakültemizle büyümemiz devam ederken, fiziki yapılanmamızı da sürdürüyoruz.” dedi.

Uşak Valisi Ahmet Okur ise öğrencilerden Uşak’ın temsilcileri diye bahsederek “Uşak’ta 4 yıl boyunca yaşadığınız her an çok değerlidir. Gittiğiniz ve yaşadığınız her yerde Uşak’ın temsilcileri olarak Uşak’ı ve değerlerini tanıtacağınıza olan inancımız tamdır.” dedi.

mezun 3

Mezun öğrenciler adına konuşmayı ise Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Betül Açıkgöz yaptı. Açıkgöz, “Dünyanın temellerine emeklerini ve yüreklerini koymuş olan uşak üniversitesinde eğitim öğretim hayatımızın huzurlu ve güvenli geçmesini sağlayan öğretim hayatımız boyunca huzurlu bir ortamda öğrenim görmemizi sağlayan çok değerli uşak üniversitesi yönetimine arkadaşlarım ve kendim adına tekrar çok teşekkür ederim. Buraya gelmemizde emek ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen saygı değer anne ve babalarımıza teşekkürü bir borç bilir mutluluğumuzun sizin sayenizde olduğunu belirtmek isterim.” dedi.

Konuşmaların ardından fakülte ve meslek yüksekokullarından dereceyle mezun olan öğrencilere belgeleri verilerek mezuniyet pastası kesildi. Heyecan ve coşku ile mezun olan öğrencilerin aileleri ise öğrenciler kadar heyecanlıydı. Yağan yağmura rağmen öğrenciler coşkuyla keplerini 7 bin 330 bin öğrenci kep attı.

mezun 4

 

Haber: Begüm Gülşah Aktaş
Fotoğraf: Ferhat Yiyit

Göz Atın...

Uşak’ta Türk Dünyası Şenliği (ViDEO)

Uşak Üniversitesi Türkmenistan Kültürü Topluluğu tarafından “Türk Dünyası Şenliği” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, Doğu Türkistan’dan Kosova’ya Türk yurtlarından Uşak’a okumak için gelen öğrenciler çeşitli gösteriler sundu.