Anasayfa / Haberler / Genel / Kendi Tişörtünü Kendin Tasarla

Kendi Tişörtünü Kendin Tasarla

Uşak Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Zanaattan Sanata Topluluğu ilk etkinliği olan “Kendi Tişörtünü Tasarla” isimli etkinliklerini gerçekleştirdi. Topluluk, Tekstil Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi Doktor Gülhan PINARLIK ve Makine ve Metal Teknolojileri bölümü Öğretim Görevlisi Gökhan YILDIRIM öncülüğünde oluşturuldu. Tekstil atölyesinde uygulamalı olarak gerçekleşen etkinliğe öğrenciler katıldı. Topluluk adı altında ilk kez katılımcı olarak etkinlikte yer alan öğrenciler tişört tasarlama fırsatı buldu.

Öğrenciler yaratıcılıklarını kullanarak tasarlamaya çalıştıkları tişörtlere çekişti baskı, desen çalışmaları yaptı. Daha sonra boya ve aksesuarları kullanarak tasarımlarını renklendirdiler. Etkinliğe öncülük eden Öğretim Görevlisi Doktor Gülhan Pınarlık, GiTMEDYA’ya bu tür tasarım ve yaratıcılık gerektiren çalışmaların zaman zaman dönem içinde tekrar edeceklerini söylerken tasarım konusunda ilgisi olan bütün öğrencileri etkinliklerine davet etti.

HABER - FOTOĞRAF: Muhammed Murat DEMİR

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.