Anasayfa / Haberler / Genel / Kenan’ın Işığa Giden Yolunu GiTMEDYA’nın Belgeseli Açtı

Kenan’ın Işığa Giden Yolunu GiTMEDYA’nın Belgeseli Açtı

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo Televizyon Programcılığı Programı mezunu ve aynı zamanda GiTMEDYA ekibinden Ferhat Yiyit’in yönetmenliğini üstlendiği “O Bir Altaylı” belgeseli Altay Spor Kulübü taraftarlarının sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Altay takımına gönül veren görme engelli Kenan Kabakoğlu’nun dramatik hikâyesinin anlatıldığı belgesel, yayınlanır yayınlanmaz büyük dikkat çekerken, sosyal medya hesaplarından harekete geçen başta Altaylı taraftarlar olmak üzere pek çok sporsever Kenan’a yardım etmenin yolunu aradı. Bu amaçla belgesel filmin tanıtımında, Kabakoğlu’nun durumuna dikkat çekmek için GiTMEDYA’nın yanı sıra Ahbap Plâtformu, Sağlık Bakanlığı ve İzmir Belediyesi gibi kurumsal etiketlemeler de yapıldı. Bir gün içinde adeta bir deprem etkisi yaratan belgesel filmi izleyen ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir işadamı, Kenan Kabakoğlu’nun tedavisinin sorumluluğunu üstlendi. Türkiye’nin sayılı göz doktorlarından birinin yardımı ile önce teşhis sürecinin ardından ise gerekirse ameliyatının gerçekleştirilmesi için gereken tüm masrafları ve takibi yapacağını belirten hayırsever işadamı, müjdeyi yine Altay Spor Kulübü’nün vefakâr taraftarlarına ulaşarak verdi.


Ses getiren belgeselin 2018 yılındaki yapım ekibinde GiTMEDYA’dan Berk Tunçer, Yusuf  Yıldız, Tarık Kara, Uğur Zehir, Yasin Köse, Mehmet Berkem Erol da yer aldı. Filmin yönetmenliğini yapan Ferhat Yiyit ise belgeselin paylaşılması ile ilgili ayrıntıları GiTMEDYA’ya anlattı. Filmin çekimlerinin 3 gün sürdüğünü belirten Yiyit, farklı zamanlarda maç görüntüleri toplamaya çalıştıklarını kaydederek şöyle konuştu;

“Teknik olarak acemiydik ama istekliydik eksik kaldığımız yerler oldu. İzinlerden dolayı maçlardan yeterli görüntüyü almakta zorluklar çektik. 4 kişilik bir ekip çekime gittik. En büyük destekçimiz GiTMEDYA başta olmak üzere Kenan’ın arkadaşları ve Altay Taraftarlar Derneği oldu. Katılmış olduğumuz festivallerde paylaşımı yasak olduğu için videoyu biraz geç paylaşmamız gerekti. Festival gelirini Kenan’ın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanacağımız için beklemek zorunda kaldık. Festivallerden bir sonuç alamayınca sosyal medyanın gücünü kullanarak kendisine yardımcı olmak istedik.”

Yönetmen Yiyit, GiTMEDYA’dan mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı olarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nde öğrenimine devam ediyor. Aynı zamanda dizi setlerinde de görev alan Ferhat Yiyit Altay Spor Kulübü taraftarları arasında da çok sevilen bir sima. İşte o taraftar hesaplarından yapılan paylaşımda ise Kabakoğlu için şu şekilde çağrıda bulunuldu;

“Herkes, bir şekilde hayattaki son umuduymuşçasına tutundu bu renklere. Hepimiz başka seviyoruz elbet ama biri var ki, onun sevgisini duymayan kalmadı. Maçlarımızı Mesut Abi’nin sesi ile kalbinden izleyen Kenan kardeşimizden bahsediyoruz. O Altay’ın futbol takımından fazlası. Başka türlü sevmenin de mümkün olduğunu tüm dünyaya anlattı. Şimdi sıra, tüm dünyaya “Tüm Altaylılar Akrabadır” cümlesinin ne demek olduğunu anlatmakta. Bu belgesel ile onun hayat yükünü birlikte sırtlamak için ilk adımı atıyoruz. Kenan’ın tedavisi mümkün. Buradan tüm İzmir’e çağrımızdır. Gelin, İzmir’i, Altay’ı kalbi ile seven Kenan’ı, gökyüzü ile körfezin mavi suları ile siyah beyaz ile tekrar buluşturalım.”

 

Haber: Ebru ALTINTAS

Göz Atın...

İşçinin Emekçinin Bayramı “1 Mayıs”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Uşak’ta coşku ile kutlandı. Kutlamaların ilk adresi eski belediye …