Anasayfa / Haberler / Üniversite / Film Atölyesi’nde 2. Gösterim

Film Atölyesi’nde 2. Gösterim

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü, Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri tarafından kurulan GiTT (Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu) Film Atölyesi adlı altında etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Topluluk, ikinci film gösterimini 4 Aralık’ta ‘8.Gün’ filmi ile gerçekleştirecek. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle seçilen film, yönetmeni Jaco Van Dormael’in özellikle fiziksel ve zihinsel engellilerle olan sempatik betimlemeleri, eleştirici filmleri ile dikkat çekiyor.

Topluluk 4 Aralık 2015 Cuma günü saat 14.00’da Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde film gösterimi ile tüm üye ve sinema severlerle buluşmayı hedefliyor.

Le Huitième Jour

(8. Gün)

Yönetmen&senarist: Jaco Van Dormael

Müzik: Pierre Van Dormael

Türü: Dram, Psikolojik

Yapım yılı: 1995

Süre: 118 dk

Ülke: Belçika, Fransa, İngiltere

Filmin Konusu
Harry (Daniel Auteuil), iş yaşamında çok başarılı, ancak özel yaşamında sorunları olan bir iş adamıdır. Karısı onu terk ettiğinden bu yana sefil bir durumdadır ve kızlarına da yeterince vakit ayıramamaktadır. Bir gün, down sendromlu Georges’a (Pascal Duquenne), arabasıyla çarpmaktan son anda kurtulur. Onu başından savmaya vicdanı elvermeyen Harry, Georges ile çok farklı bir 8 gün geçirir. Harry’nin yaşadıkları, hayatını tamamen değiştirir.

(G i T M E D Y A  Haber Merkezi)

Göz Atın...

Üniversitelerde Yeni Dönem

Aylar sonra Uşak Üniversitesi öğrencileri kampüse dönüyor. Geçtiğimiz dönemi uzaktan eğitimle tamamlayan üniversitelilere, GiTMEDYA yeni dönemden beklentilerini sordu.