Anasayfa / Haberler / Üniversite / Öğrenciler Ankara’ya “GiTT”iyor

Öğrenciler Ankara’ya “GiTT”iyor

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü, Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri tarafından kurulan GiTT (Görsel İşitsel Teknikler Topluluğu) 11 Aralık’ta Ankara’ya gezi düzenliyor. Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın desteği ile GİTT Danışmanı Öğr. Gör. Mehmet Eşli ve Topluluk Başkanı Ali Araz’ın girişimleri ile düzenlenecek olan programda, GiTT üyeleri Anıtkabir ve TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi’ni ziyaret edecek.

Gezi programı ücretsiz ve kontenjan sınırlı olduğu için topluluk, geziye katılacak öğrencileri sosyal medyada ilan ettiği duyuru üzerinden yapılan müracaatlar ile belirledi. Toplam 50 kontenjana ek olarak 4 öğrenci de yedek olarak belirlendi.

GiTT Ankara Gezisi Programı

11 Aralık gecesi Uşak’tan yola çıkacak GiTT ekibi, sabah saatlerinde Ankara’da olacak. Belirlenen yerde yapılacak kahvaltının ardından sabah saat 10:00’da TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi’ne geçilecek.  Katılımcı öğrenciler, müze içinde hazırlanan stüdyolarda, görsel ve işitsel yayıncılığın öncesini ve günümüze değin geçirdiği süreçleri uygulamalı olarak görecek ve mesleki anlamda farklı bir deneyim yaşayacak. Müze gezisi sonrasında yine önceden belirlenen bir AVM’de öğle yemeği için serbest zaman verilecek. Ankara gezisinin ikinci ayağında ise GiTT öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret edecek. Topluluk üyeleri akşam saatlerinde yeniden Uşak’a hareket edecek.

(G i T M E D Y A  Haber Merkezi)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.