Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşaklılar "Şiddete" Karşı Yürüdü

Uşaklılar "Şiddete" Karşı Yürüdü

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’’ Uşak’ta düzenlenen bir yürüyüş ile kutlandı. Uşak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sosyal Hizmet Merkezi’nin desteği ile düzenlenen yürüyüşe Uşak Üniversitesi Sağlık ve Sosyoloji Toplulukları, Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulu öğrencileri ve Uşaklı kadınlar katıldı.

Hazırladıkları anlamlı dövizler ile birlikte yürüyen kalabalık, Uşak Belediyesi’nin önünden başlayarak İsmet Paşa Caddesi’nden Heykel’e kadar sloganlar atarak yürüdü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey Kahraman Türk Kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye layıksın” sözlerinin yazılı olduğu dövizlerin yanısıra “Kadınım, ben de varım” sloganları atan grup yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı söyledi. Grup, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili basın açıklamasının ardından dağıldı.kadinlar2

(Haber-Fotoğraflar: Mehmet Sait ÇAKMAK)

Göz Atın...

”Hocalı Soykırımı”

Dünyanın şahit olduğu en büyük utanç kaynaklarından biri olan Karabağ’daki Hocalı Katliamı, çeşitli etkinliklerle anılıyor.