Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşaklılar "Şiddete" Karşı Yürüdü

Uşaklılar "Şiddete" Karşı Yürüdü

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’’ Uşak’ta düzenlenen bir yürüyüş ile kutlandı. Uşak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sosyal Hizmet Merkezi’nin desteği ile düzenlenen yürüyüşe Uşak Üniversitesi Sağlık ve Sosyoloji Toplulukları, Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulu öğrencileri ve Uşaklı kadınlar katıldı.

Hazırladıkları anlamlı dövizler ile birlikte yürüyen kalabalık, Uşak Belediyesi’nin önünden başlayarak İsmet Paşa Caddesi’nden Heykel’e kadar sloganlar atarak yürüdü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey Kahraman Türk Kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye layıksın” sözlerinin yazılı olduğu dövizlerin yanısıra “Kadınım, ben de varım” sloganları atan grup yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı söyledi. Grup, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili basın açıklamasının ardından dağıldı.kadinlar2

(Haber-Fotoğraflar: Mehmet Sait ÇAKMAK)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.