Anasayfa / Haberler / “Büyük Uşak Kanyonları”na Ödül

“Büyük Uşak Kanyonları”na Ödül

Uşak Üniversitesi, Uşak Valiliği, Ulubey Kaymakamlığı ve Uşak İl Kültür Müdürlüğü’nün ortaklığında Zafer Kalkınma Ajansı’nın verdiği destek ile çekilen Büyük Uşak Kanyonları Belgeseli Uluslararası Turizm ve Reklam Filmleri Yarışması’nda birincilik ödülüne layık görüldü. İstanbul Kadir Has Üniversitesi ve Anatolia Turizm Akademisi’nin ortaklaşa düzenlediği yarışmaya belgesel filmleri kategorisinde katılan Büyük Uşak Kanyonları, finale kalan 9 eser arasında ödül alan tek çalışma oldu.

Prof. Dr. Asker Kartarı, Prof. Dr. Nazmi Kozak, Prof. Dr. Metin Kozak ve Uzm. Sibel Tekin gibi önemli akademisyenlerin yürüttüğü yarışmanın Final Değerlendirme Kurulu’nda ise Yönetmenler Ertuğrul Karslıoğlu ve Tülin Eraslan ile TRT prodüktörlerinden Sevgi Kartarı ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. Turgay Avcı ve Yrd.Doç.Dr. Pembe Behçetoğulları yer aldı.

Yarışmada finale kalan 9 eser arasında ödüle layık görülen tek belgesel olan Büyük Uşak Kanyonları’nın gösterimi ise Kadir Has Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde bugün gerçekleştirildi.

Gösterimin ardından düzenlenen törende birincilik ödülünü Büyük Uşak Kanyonları belgeselinin yönetmeni Hakan Cem Işıklar adına Uşak Üniversitesi SBMYO, GiTMEDYA-RTV Programcılığı mezunu Büşra Sertkaya aldı.

Uşak Kanyonları’nın tanıtımı amacıyla hazırlanan Büyük Uşak Kanyonları Belgesel Projesi’nin çekimleri yaklaşık 6 ayda toplam 2 bin 500 km yol katedilerek tamamlandı. Tam 41 dakika süren belgesel film, 592 plandan oluşuyor.

Belgesel Adı: BÜYÜK UŞAK KANYONLARI

Yapım: Prof. Dr. Vedat Çakır

Yönetmen: Hakan Cem Işıklar

Görüntü Yönetmeni: Hakan Cem Işıklar

Müzik Yönetmeni: Onur Altıntuğ

Metin Yazarı: Mehmet Eşli

Seslendirme: Bülent Yıldıran

Kurgu / Montaj: Hakan Cem Işıklar

Belgesel Formatı: Renkli 16/9 Full HD (1920 x 1080)

Belgesel Süresi: 00:41:00:00 (Intro ve Roll Caption dahil)

Intro Süresi: 00:01:09:00

Roll Caption Süresi: 00:01:22:00

 

Web Adresi: www.usakkanyon.com

 

Göz Atın...

Bayramımız Kutlu Olsun!

Millet Egemenliği'nin sembolü olan TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.