Anasayfa / Haberler / “Anka” Film Projesinin Çekimleri Uşak’ta Başladı

“Anka” Film Projesinin Çekimleri Uşak’ta Başladı

Türkiye’de faaliyet gösteren bir dijital yayın platformunda yayınlanacak olan “Anka” film projesinin çekimleri Güre’de başladı. Film projesinin teaser olarak bilinen kısa tanıtım çekimlerinin yönetmenliğini ise GiTMEDYA’nın mezunlarından Ali Araz üstlendi. Proje için Uşak ve İstanbul’dan ekipler bir araya gelirken, GiTMEDYA’da farklı dönemlerde öğrenim gören öğrenciler de aktif olarak sette görev aldı.

Projenin aynı zamanda yapımcılığını da yürüten Murat Ünaloğlu senaryoyu yazarken, İstanbul’daki önemli film ve dizi setlerinde görev yapan Hüseyin Arslan da filmin görüntü yönetmenliğini yaptı.

Filmin oyuncu kadrosunda ise Murat Ünaloğlu ve Cihad Kıtır’ın yanı sıra Levent Sülün, Yasemin Balık, Zeynep Elçin, Yıldız Asyalı gibi ünlü oyuncular da yer alıyor. Alfeka çatısı altında daha önce de yaptığı filmlerle çok sayıda festivale katılıp ödül alan Ali Araz, Temmuz ayında set çalışmalarını yaptığı filmin çekimlerine ise 31 Ekim’de başladı. Filmin çekimlerine ünlü isimlerden oyuncuların da eklenerek belirlenen takvim çerçevesinde Uşak, İstanbul ve diğer kentlerde devam edilmesi plânlanıyor.

GiTMEDYA “Anka” Film Setinde

Yönetmen Ali Araz’ın dışında GiTMEDYA ekibinden rejide Duygu Demir, kamera asistanları Ahtamjon İbragimov ve Yunus Ergöl, dijital görüntü aktarmada (DIT) Sungur Kaan Hakverdioğlu, set fotoğrafçısı Şehriban Kaldan, kamera arkası çekimlerinde Tarık Kara, dekor asistanları Aysun Sarı ve Olcay Ölçer ile set asistanları olarak da Berke Ülker ve Oğulcan Çiçekçi görev aldı.

Çekimlerde GiTMEDYA’nın farklı dönemlerinden öğrenciler de henüz yüz yüze öğrenim dönemi başlamadan bir araya gelme fırsatı da yakaladı. Üst sınıf arkadaşları ile birlikte sette çeşitli görevler yürüten yeni öğrenciler de göz doldurdu. Ali Araz da GiTMEDYA öğrencilerinin özverili bir şekilde çalıştıklarını vurgulayarak, gelecek setlerde de görev verebileceğini söyledi.

Araz: Öğrenci arkadaşlarımız deneyim kazanıyor.

Yönetmen Araz, “GiTMEDYA, yıllardır öğrencilerin yetişmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Ben dâhil pek çok arkadaşımız okul yıllarımızda bu imkânı kullanarak belli bir düzeye ulaştı. Bu nedenle ben de mezun olduğum bölümümle sürekli iletişim halinde kalıyorum. Böylelikle bölümdeki yeni arkadaşlarımızla hem tanışma hem de birlikte çalışma fırsatı yakalıyoruz. Bu sayede özellikle henüz profesyonel olmayan arkadaşlarımız, önemli deneyimler yaşamış oluyor. Bugüne kadar gösterdikleri özverili çalışmaları nedeniyle bu uygulamamıza gelecekte de devam etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

HABER: Şehriban KALDAN – Ebru ALTINTAS
FOTOĞRAF: Şehriban KALDAN

Göz Atın...

Uşak Üniversitesi’nde “Karabağ-Hocalı” Konferansı

Türkiye’nin en yakın komşu ve dost ülkelerinden Azerbaycan’a bağlı Karabağ Özerk Bölgesi’nde yaşanan son gelişmeler, …