Anasayfa / Haberler / Genel / Altın Fiyatlarında Dalgalanma

Altın Fiyatlarında Dalgalanma

Son günlerde altında yaşanan iniş çıkışlar, altın alacak vatandaşlar ve yatırımcılar arasında adeta paniğe sebep oldu. Geçen hafta ABD’de FED (Federal Rezerv Sistemi)’in faiz kararlarını açıklamasından sonra piyasalarda altın fiyatlarında dalgalanmalar yaşandı ve bu da altın alacak vatandaşlar ve sermaye sahiplerinin tedirgin olmasına sebep oldu.

GiTMEDYA’ya konuşan Uşak Kuyumcular Sarraflar ve Saatçiler Odası Başkan Yardımcısı Tufan İnci, altın fiyatlarının yaklaşık iki aydır durağan bir duruma geçtiğini piyasaların 1 Kasım’ı beklediğini söyledi. Yatırımcının önünü görebilmesi açısından mecburen fiyatların 105-110 bandında gezeceğini öngördüklerini belirten İnci, “Seçimden sonra çıkacak sonuçtan sonra altın fiyatlarındaki bu dalgalanmanın sona ereceğini düşünüyoruz. Böylece altın fiyatları yükselecek ve yatırımcının yüzünü güldürecek” dedi.

Altın yatırımının daima kazandıran bir yatırım olduğunu vurgulayan İnci şöyle konuştu:

“Altın bu yıl kendini geçtiğimiz yıllara nazaran toparlamış durumda. Daha fazla yükseleceğine inanıyorum. Altın her zaman kazandırır. Yıllık olarak baktığımızda %12, %13 ve hatta %15’lere kadar kazandırmıştır. Uzun vadeli yatırımcılar için altını her zaman öneririm. Çünkü altın, her zaman kazandırır.”

 

ALTIN2
KSSO Başkan Yrd. Tufan İnci

(Haber-Fotoğraf: M. Sait ÇAKMAK)

Göz Atın...

Cumhuriyetimizin 100. Yılı

Uşak'ta önceki senelerden çok daha kalabalık ve coşkulu geçen cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları gece yarısı olmadan sona erdi. Kutlamalara katılan duyarlı vatandaşlar ise cumhuriyet heyecanlarını GiTMEDYA ile paylaştı.