Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak’ta 1 Kasım Mitingi

Uşak’ta 1 Kasım Mitingi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 1 Kasım 2015 Seçimleri için düzenlediği miting turuna Uşak’ta devam etti. Kent meydanında Uşak’lılara seslenen Kılıçdaroğlu, özellikle son günlerde yaşanan terör olayları ve Suriye politikasına ağırlık vererek Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Türkiye artık siyasi gerginliklerden bıktı” dedi.

Kılıçdaroğlu ‘ndan “Basın Hürdür Sansür Edilemez” çıkışı

Digitürk‘ten 7 kanalın çıkarılmasına değinen CHP lideri, “Bu kararı veren savcıya sesleniyorum, sen Cumhuriyetin savcısı mısın, yoksa iktidarın savcısı mısın? Gazetecilere ve basına saldırı yapılıyor, gazeteciler dövülüyor, görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun her gazetecinin özgürce yazı yazması lazım, CHP iktidarında her gazeteci özgürce CHP’yi eleştirebilecek, Anayasamızda ‘Basın hürdür sansür edilemez’ ilkesi var, ee kardeşim sen basını sansürlüyorsun” dedi.

“Başbakan’ a 2012 de Suriye ile alakalı bir mektup yolladım”

Suriye konusunda 24 Ağustos 2012’de dönemin Başbakanı R. Tayyip Erdoğan’a bir mektup yolladığını ve ‘yanlış yapıyorsun’ dediğini sözlerine ekledi. Rusya ile politikanın yanlış olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Rusya ile dalaşıyorlar, neden dalaşıyorsunuz? Mısır ile kavga ettik, hangi gerekçeyle?” diye sordu.

CHP2

“Bu seçimler dayatma seçimidir bunları indireceğiz”

AKP iktidarına eleştirilerini yönelten CHP lideri koalisyon kurulamamasının nedenini de şu sözlerle açıkladı; “Bu ülkenin güzel insanları, memleket tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyoruz. Türkiye’nin aydınlığa çıkması lazım. 7 Haziran’ da bir seçim yaptık, milli irade tecelli etti, ne diyor milli irade; kendi aranızda bir koalisyon kurun, ama 10 günlük görüşme sonunda ‘biz 4 yıllık bir koalisyon istemiyoruz’ dediler ‘biz 3 aylık seçim hükümeti istiyoruz’ dediler, biz de milli irade gereği bunu kabul etmedik. Bu seçimler dayatma seçimidir, indirin bunları, indireceğiz bunları, CHP milli iradeye sahip çıkan tek partidir.”

CHP’nin Seçim Vaatleri

Şehit yakınları ve gazilerin sahipsiz olduğunu da söyleyen Kılıçdaroğlu, Başbakanlığa bağlı Şehitler ve Gaziler Kurumu kuracaklarını ve böylece milletvekili haklarının tümüne sahip olacaklarının altını çizdi.

Mazotun 1,80 TL olacağını ve asgari ücretin de 1.500 TL olarak belirleneceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, taşeron firmaları aradan kaldırıp parayı işçiye devletin vereceğini söyledi.

Polislerin 3600 ek gösterge beklediğini de hatırlatan Kılıçdaroğlu, onların bu talebine iktidar olunca cevap vereceklerini, atanamayan öğretmenlere iktidar oldukları zaman kadro açacağını ve iş imkânı vereceğini sözlerine ekledi.

Kılıçdaroğlu kendisini dinlemeye gelenlere çiçek ve gül atarak onlara teşekkür ederken, mitingten sonra, barış güvercinleri uçurdu.

CHP3

CHP Uşak Milletvekili Adayları

1.SIRA- Özkan YALIM

2.SIRA-Ali ERDOĞAN

3.SIRA-İsmet AKIN

(Haber: Erman BAYCAN – Fotoğraflar: Dilek DURDU)

Göz Atın...

SBMYO 2024 Mezunlarını Verdi

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda eğitim hayatını tamamlayarak 2023-2024 eğitim-öğretim yılında mezun olmaya hak …