Anasayfa / Haberler / İstanbul’da Gülen Beşiktaş

İstanbul’da Gülen Beşiktaş

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 4. haftasında Muratbey Uşak, Beşiktaş Sompo Japan’a konuk oldu. Muratbey Uşak’ın hafta içinde kadrosuna kattığı Calloway’de bu zorlu deplasmanda forma şansı buldu. Maça Beşiktaş etkili başlayan taraf oldu. Beşiktaş’ın ataklarına engel olamayan ve çıktığı hücumlardan yararlanamayan Muratbey Uşak ise bireysel yetenekler ile oyunda denge  kurmak istese de başarılı olamadı. Evinde oynamanın avantajıyla maçın hemen başında farkı açmayan başlayan Beşiktaş ilk çeyreği 20-6 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de Beşiktaş farkı açmaya devam etti. İstediği set hücumları bir türlü kuramayan Uşak ekibi farkı eritmekte güçlük çekti. Çıktığı hücumlarda bireysel tercihler deneyen kırmızı siyahlılar, sayı üretmekte zorlandı.  Uşak’ın kötü gidişinden faydalanan Beşiktaş farkı iyiden iyiye arttırmaya devam etti. Miller ve Tayfun’un oyuna girmesi ile Uşak vites arttırsa da Beşiktaş soyunma odasına 16 sayı fark ile 43-27 önde giden taraf oldu.

İkinci yarıya iki ekip de sert ve etkili başladı. Karşılıklı basketler ile geçen bölümde Beşiktaş Sompo Japan farkı korumayı başardı. Taraftar desteğine iyi oyununu birleştiren Beşiktaş, oyunu  kontrolünü elinden bırakmadı. Periyotun sonlarında vites arttıran Uşak bulduğu sayılar ile farkı eritmeye başladı. Farkı iyiden iyiye azaltan kırmızı siyahlılar üçüncü çeyreği 5  sayı fark ile 56-51 geride tamamladı.

Maçın son çeyreğine de yüksek motivasyon ile çıkan Uşak, Beşiktaş savunmasına zor anlar yaşattı. Uşak’ın faul hakkını erkeden doldurması ve çıktığı hücumlarda ki yanlış tercihleri farkı eritmesini güçlendirdi. Hamilton ve Ofoegbu’nun 5’şer faulle kenara gelmesi  maçta ki etkisini azalttı. Savunma da iyi direnç gösteren Beşiktaş, maçı tekrardan güvenli bir noktaya taşıdı ve mücadeleyi 77-70 kazanan taraf oldu. Muratbey Uşak adına Miller 22 sayı 7 asist, Ofoegbu 16 sayı, Colloway 7 sayı 6 asist ile oynarken, Beşiktaş’ta ise Diebler 14 sayı, Kenan Sipahi ve Sertaç 13 sayı ile oynadı.

SALON: Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN: Kenan Sipahi 25, Diebler 33, Sertaç 21, D.J. Strawberry 24, İbrahim 7, Can Maxim Mutaf 23, Lima 31, Weems 34, Ömer Utku Al 4, Erkan Veyseloğlu 10, Muratcan Güler 5, Semih Erden 99

MURATBEY UŞAK: Miller 44, Hamilton 3,  Mutlu Demir 13, Markota 22, Ofoegbu 20, Tayfun Erülkü 15,  Mutlu Akpınar 7, Şafak Edge 8, Süleyman Yavaş 64, Murat Kozan 21, Calloway 11

5 FAULLE ÇIKANLAR: Hamilton, Ofoegbu, Miller

1.Periyot: 20-6

İlk Yarı: 43-27 (23-21)

3.Periyot: 56-51 (13-24)

 

Haber ve Görsel: Berk TUNÇER

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.