Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak Üniversitesi ve Bilimin Doğası

Uşak Üniversitesi ve Bilimin Doğası

TÜBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma ve Destek Grubu (SOBAG) tarafından desteklenen “Bilimin Doğası Çalıştayı” 4-5 Haziran 2015 tarihleri arasında Uşak Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Bilimin doğası üzerine araştırmalar yapmış ve yapmakta olan akademisyenleri bir araya getirmeyi amaçlayan çalıştayda, iki gün boyunca düzenlenecek sekiz oturumda toplam 13 bildiri sunulacak.

Ana temasını “Bilimin Doğası Kavramının Tarihsel Gelişimi, Bilimin Doğası İçin Öğretimsel Yaklaşımlar, Veri Toplama Araçları, Ölçme-Değerlendirme Yol ve Araçları, Bilimin Doğasına Farklı Bakış Açıları, Fen Bilimleri Öğretmen Eğitiminde Bilimin Doğası” gibi başlıkların oluşturacağı çalıştaya, Georgia State Üniversitesi’nden Doç.Dr. Renee Schwartz da iki bildirisi ile davetli konuşmacı olarak katılacak.

4 Haziran günü sabah

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik’in açış konuşması ile başlayacak çalıştay, 5 Haziran’da Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya’nın moderatörlüğünü yapacağı değerlendirme ve kapanış oturumu ile son bulacak.

Tüm dinleyicilere açık olarak gerçekleştirilecek etkinlik, SOBAG 113K7o4 Nolu “Öğretmen Eğitiminde Yeni Bir Yaklaşım: Etkili Harmanlanmış Öğrenme” adlı proje kapsamında TÜBİTAK tarafından da destekleniyor.

(GiTMEDYA Haber Merkezi)

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.