Anasayfa / Manşet / Uşak Üniversitesi SBMYO 2020-2021 Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Uşak Üniversitesi SBMYO 2020-2021 Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde salgın nedeni ile uzaktan tamamlayan öğrenciler için Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezi’nde mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Prof. Ayhan Oğuz Ünlüer’in açılış konuşması ile devam etti. Ünlüer, “Pandemi nedeniyle yaşadığımız zorlukların somut sonuçlarını burada da görüyoruz. Maalesef birçok mezun arkadaşımız mezuniyet törenine katılamadı. Bu, bugüne özgü değil; eğitim döneminde de etkisini hissettiren bir durum oldu. Gönül isterdi ki olumsuzlukların olmadığı bir kampüste üniversite hayatını dolu dolu yaşayabilmeniz. Keyifli bir, iki yıl geçirseydiniz ama olmadı. Diliyorum bu metanetli günler çabucak sona erer, bundan sonraki dönemlerde arzuladığımız yaşama tekrar kavuşabiliriz” cümleleriyle duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Yüksekokul’un Radyo Televizyon Programcılığı, İşletme Yönetimi, Yerel Yönetimler, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümlerinden dereceyle mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.

Kep atma töreninin ardından mezunlar, heyecanlarını GiTMEDYA ile paylaştı.

Özge Yalçın, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü: Mezuniyetin yüz yüze olmasına çok sevindik. Şu an için DGS yapmak istiyorum. Sonuçlar açıklandıktan sonra maliyeden devam edeceğim.

Nazmiye Harmandalı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü: Mezuniyet törenimiz olmayacak diye düşündük ama oldu. Çok mutluyuz, sevinçliyiz hepimiz. Bundan sora da iş hayatına atılmayı düşünüyorum.

GiTMEDYA Radyo Televizyon Programcılığı Programı’ndan mezun olan öğrenciler ise gelecek planlarını anlattı.

İbrahim Topal, Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü: Uzaktan eğitim biraz zorlu geçti ama hocalarımız teorik eğitimin yanında alandan da geldikleri için olabildiğince pratik yaptırmaya çalıştılar. Gönül isterdi ki bütün sınıf arkadaşlarımız burada olsun. Az kişiyle de olsa mezuniyeti yaptık bence güzel oldu. İlerde de bölüm itibariyle yönetmen olmak istiyorum. DGS sonuçlarını bekliyorum. Bölüm birincisi olmak güzel bir duygu.

Yunus Ergöl, Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü: Gönül isterdi ki eğitimimiz yüz yüze tamamlayalım yine de en iyi şekilde tamamladığımızı düşünüyorum. Bölüm hocalarımız sayesinde. Bundan sonraki hedefim ise DGS sınavı ile lisansa geçiş yapıp eğitim hayatımı tamamlamak istiyorum. Bundan sonra burayı tercih etmeyi düşünen arkadaşlara gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Kemal Akyol, Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü: Uzaktan eğitim sürecim çok iyi geçmedi. Çünkü derslere pek giremedim. Gerek sistemden gerekse ders saatlerinden dolayı olsun pek faydasını göremedim. Keşke böyle bir hastalık olmasaydı da yüz yüze olsun isterdim. Akyol, yüz yüze mezuniyetle ilgili duygularını ise şöyle dile getirdi: “Gururluyum kendi açımdan mutluyum. Keşke pandemi olmasaydı da her şeyi yüz yüze yapmış olsaydık.”

Haber: Şehriban Kaldan
Fotoğraf: Ebru Altıntas

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.