Anasayfa / Haberler / Genel / 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Başkomutanlık  Meydan Muharebesi’nin 30 Ağustos 1922 tarihinde başarıyla sonuçlanmasının 99. yılını kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşı esnasında 14 Ağustos 1922’de kolordular taarruz için yürüyüşe geçti. 26 Ağustos’ta ise Türk ordusu Yunan ordusuna karşı taarruza geçti. Saldırının başlamasının ardından 30 Ağustos’ta Dumlupınar’daki Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde Türk Ordusu kesin bir zafer kazandı.

Ordu, 9 Eylül’de ise düşmanı İzmir’de adeta denize döktü. Emperyalist işgalciler ile Yunan işbirlikçileri bir kez daha Türk milletinin boyunduruk altına alınamayacağını anlamış oldu.

Türk milletinin ebedi başkomutanı ve cumhuriyetinin bânîsi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve Türk yurdunun özgürlüğü için şehit ve gazi olan bütün askerlerimizi saygıyla anıyoruz.

“Milletimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlup edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.”

                                                                                                                                                                                         MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

GiTMEDYA HABER MERKEZİ
Gravürler: Cemal Akyıldız

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.