Anasayfa / Haberler / Üniversite / Uşak Ata’sını Andı

Uşak Ata’sını Andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Türk milletinin kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77. yıldönümü Uşak’ta törenlerle anıldı. Ata’nın hayata veda ettiği 09:05’ten önce Uşak Kent Meydanı’nındaki Atatürk Anıtı önünde toplanan vatandaşlar Uşak protokolünün de katılımıyla düzenlenen törende hazır bulundu. Törene Uşak Valisi Ahmet Okur, Uşak İl Jandarma Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Vali Okur’un Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başlayan törende, sırasıyla Garnizon Komutanı  Yalçın ve Belediye Başkanı Cahan da çelenklerini sundu.

ATATOREN1

Saat 9’u 5 geçe çalan sirenler ile birlikte törene katılan kalabalık heyet saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu. Bu esnada törene katılmayan duyarlı vatandaşlardan kimi Türk Bayrakları ile süslenmiş balkonlarda, kimi araçlarından inerek, kimi de kaldırımlarda saygı duruşunda bulunarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

(Haber: Erman BAYCAN, Emre ÖNAL – Fotoğraflar: Dilek DURDU)

Göz Atın...

”Hocalı Soykırımı”

Dünyanın şahit olduğu en büyük utanç kaynaklarından biri olan Karabağ’daki Hocalı Katliamı, çeşitli etkinliklerle anılıyor.