Anasayfa / Haberler / Üniversite / Üniversite Toplulukları Buluştu

Üniversite Toplulukları Buluştu

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Stant Buluşması’ etkinliği, bu yıl da Uşak Üniversitesi Çarşısı’nda coşkuyla gerçekleşti. Öğrenciler topluluk stantlarına yoğun ilgi gösterdi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı bölümü öğrencileri tarafından kurulan ve iki yıldır faaliyet gösteren GiT  ( Görsel – İşitsel Teknikler) Topluluğu da stant buluşmasında yerini aldı.

Stantlar arasında en çok ilgiyi çekenlerden biri olan GİTT standını ziyaret edenler hem üyelik defterini doldurdu hem de hazırlanan film yarışmasına katılarak hafızalarını tazeledi. Öğrencilere filmlerden kareler gösterilerek sorulan soruları bilenlere film afişleri hediye edildi. Topluluk tarafından hazırlanan anket de büyük ilgi çeken etkinliklerden biri oldu. Anket ile topluluk kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere dair öğrencilerden fikir ve öneriler alındı. Ziyaretçilerin hatıra fotoğraflarının da çekildiği stantta topluluk ile ilgili devamlı bilgi almak isteyen yaklaşık 200 öğrenci üye oldu.

12_dsc00311

Diğer topluluk stantlarında ise öğrenciler illüzyon, tiyatro ve müzikler eşliğinde topluluklarının faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme çalışmaları yaptı. Taraftar topluluklarına mensup öğrenciler ise zaman zaman sloganlar atarak, tuttukları takımlara destek mesajları yolladı.

G i T M E D Y A’nın sorularını yanıtlayan öğrenciler, Uşak Üniversitesi’nin yeni bir üniversite olmasına rağmen gelişmesinden memnun olduklarını söyledi. Topluluk üyeleri ise yapılan etkinliklerin kültürel açıdan yararlı olduğunu vurgulayarak faaliyetlerin artarak devam etmesini istediklerini belirtti. Ayrıca üniversite kapsamında düzenlenen etkinliklere daha fazla bütçe ayrılması gerektiğini de vurgulayan gençler Uşak ve hatta Türkiye’de ses getirecek etkinlikler düzenlemeyi amaçladıklarını söyledi.

(Haber: Yeşil Özdemir – Fotoğraf: Berk Tunçer – Emre Mert Önal)

6_dsc01061

Göz Atın...

Üniversitelerde Yeni Dönem

Aylar sonra Uşak Üniversitesi öğrencileri kampüse dönüyor. Geçtiğimiz dönemi uzaktan eğitimle tamamlayan üniversitelilere, GiTMEDYA yeni dönemden beklentilerini sordu.